timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dla niektórych będzie to naprawdę sentymentalne rozstanie. Origin, którego od tylu lat dobrze znamy, przechodzi do lamusa. Platforma zostanie zastąpiona przez nową aplikację – EA App. Wszystko po to, by dostęp do gier EA był lepszy, łatwiejszy i przyjemniejszy. Czy rzeczywiście tak jest?

EA App – Skąd pomysł na zmianę?

Historia Origina sięga naprawdę odległych czasów. Platforma ma bowiem na karku ponad 10 lat. Większość użytkowników kojarzy ją raczej dobrze. Wiadomo, że nigdy nie miała ona podjazdu do wielkich graczy, na przykład takich jak Steam. Nie była to jednak kwestia, na którą zwracano szczególną uwagę. Origin był miejscem, przez które uzyskiwało się dostęp do gier EA, nic więcej. Nie ciążyła zatem na nim presja walki o graczy. Fani Fify lub Simsów musieli zainstalować aplikację, aby móc zagrać w ulubione tytuły.

Przejście na nową platformę wynika z chęci poprawienia komfortu użytkownika. EA App oferuje lepszą od poprzednika wydajność oraz odświeżony wygląd. Czas zerwać z archaicznym designem. W pakiecie otrzymamy również kilka przydatnych funkcji.

Wśród nich znajdzie się możliwość łączenia list znajomych z PlayStation, Xboxa oraz Steama. Dodatkowo dostępne będzie automatyczne pobieranie gier i ich aktualizacja. EA App - Gameby.pl

EA App – Pogoń za trendami

EA wyraźnie chce dostosować się do nowych realiów. Nowa platforma idealnie współgra z dostępnym od jakiegoś czasu nowym abonamentem dla graczy. Wszystko po to, by upodobnić się np. do Xboxa. Firma idzie zatem w ślady konkurencji. U innych patent całkiem dobrze się sprawdza, nie ma więc powodu by z niego nie skorzystać. EA App - Gameby.pl

Aplikacja właśnie wyszła z fazy testowej i jest dostępna do swobodnego pobrania. Nie powinniście martwić się o utratę zakupionych gier albo konieczność instalowania ich od nowa. Transfer na nową platformę ma być bardzo prosty, a zainstalowane produkcje od razu dostępne w bibliotece EA App.

Jest też i zła wiadomość. Aplikacja nie trafi na razie do użytkowników MacOS. Pozostaje czekać na wiadomości w tej sprawie i liczyć, że EA szybko pozwoli na uruchomienie platformy na każdym systemie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły