timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

 

Przeciętnie wyglądająca Renee pewnego dnia doświadcza małego wypadku, uderza się w głowę i traci przytomność. Po przebudzeniu zdaje jej się, że jest niewyobrażalnie piękna.

Fabuła

Przeciętna pracownica jednej z kosmetycznych firm ma dość bycia otoczoną młodymi i pięknymi dziewczynami, nie podoba jej się kult ciała. Jednocześnie podświadomie marzy o idealnej sylwetce, wymuskanej twarzy i zgrabnych nogach.

I feel pretty - GameBy.pl

Postanawia więc wykupić karnet na siłownie i za pomocą ćwiczeń osiągnąć swój cel. Jednak przesadzono szybka jazda na rowerku nie kończy się zbyt dobrze.

Renee spada i uderza się w głowę. Po przebudzeniu zmienia pogląd na temat własnego ciała. Wszystko, co dotąd było źródłem frustracji i kompleksów, teraz jest powodem do zachwytów.

Mimo dokładnie takiego samego wyglądu, kobieta zyskuje na pewności siebie co otwiera jej drogę na świat.

I feel pretty - GameBy.pl

Problematyka – I feel pretty

Film idealnie ukazuje, że w dzisiejszym społeczeństwie tylko wygląd jest bardzo istotny. Wszyscy są obarczeni kompleksami niższości, lękami przed niespełnianiem oczekiwań innych i frustracją, ponieważ nie mogą po prostu być sobą.

Renee po urazie głowy, będąc pewna, że jej ciało się zmieniło, przestała przejmować się presją ze strony reszty świata. Zaczęła wierzyć w siebie, nie zważając na opinie innych ludzi.

Możemy po tym wywnioskować, że piękno to nic innego jak spojrzenie na osobę z jednej perspektywy, nie starając się poznać całości. Kompleksy istnieją jedynie w głowie, to nasz wymysł my sprostać oczekiwaniom zewnętrznego świata, tracąc przy tym pewność siebie.

Postać Renee

Amy Schumer to osoba prezentująca bardzo specyficzne poczucie humoru. Na pewno znacie ją z komedii typu „Wykolejona” czy „Babskie Wakacje”. Były to filmy, które śmieszyły wiele razy już wykorzystanymi żartami.

I feel pretty - GameBy.pl

Z „I feel pretty” jest jednak inaczej. Produkcja niesie za sobą jakieś wartości. Aktorka niemal w pojedynkę ciągnie wózek obładowany banałami do oczywistej stacji końcowej, ale dzięki osobliwemu „one-woman show” znajdzie się całkiem sporo scen, które spowodują uśmiech na naszych twarzach.

Schumer przez wiele lat zyskiwała doświadczenie aktorskie w stand-upach. Idealnie operuje mimiką twarzy, jak i również tonem głosu. Po dojściu do tego gestykulacji, można powiedzieć, że spisała się znakomicie.

Całość

Po krótkich przemyśleniach widać, że I feel pretty stylizowany jest na satyryczny manifest środowiska mającego po dziurki w nosie wychudzonych modelek, zaniżanych rozmiarówek i zdrowych diet. Przesłanie jest dobre, za to film jednak trochę mnie zawiódł.I feel pretty - GameBy.pl

Produkcja jest całkowicie przewidywalna, scenariusz bardzo prosty. Widz nie musi się specjalnie wysilać, ponieważ jest w filmie wystarczająco dużo postaci, które wprost myśl przewodnią obrazu zwerbalizują.

Warto jednak zapoznać się ze wspomnianą produkcją ze względu na wartości jakie przekazuje. Liczne wady, wcale nie psują oglądania, bo nie zapominajmy, że film został nakręcony z myślą zapewnienia widzowi dwóch przyjemnych godzin życia, a przy okazji nauczenia się jednej czy dwóch rzeczy.

 

[wp-review]
O redaktorze

Miłośniczka niemal wszystkich seriali i filmów, niezależnie od gatunku. Poza Netflixem uwielbia także muzykę, chodzenie na koncerty, czy relaksowanie się na kanapie w domu.

Wszystkie artykuły