timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Zbliża się kolejna edycja jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń na północy Polski – Festiwal Remcon 2024! To trzydniowa uczta dla wszystkich miłośników kultury fantastycznej i dalekowschodniej, która odbędzie się w dniach 23-25 lutego 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich – AMBEREXPO.

Remcon, dawniej znany jako konwent, stopniowo ewoluował, osiągając rangę festiwalu. Oferując uczestnikom niezapomniane doświadczenia i mnóstwo dobrej zabawy, stał się stałym punktem w kalendarzu fanów kultury pop. Przez lata wydarzenie rozrastało się, przyciągając coraz większą liczbę uczestników i oferując coraz bogatszy program.

Festiwal Remcon 2024 – Bogactwo Programu i Atrakcji

Co można zobaczyć i przeżyć podczas Remconu 2024? Przede wszystkim ponad 700 godzin programu, wypełnionych prelekcjami, warsztatami, konkursami cosplay, występami grup tanecznych, pokazami, koncertami oraz blokami tematycznymi. Od gier muzycznych po planszowe, od retro po dalekowschodnie – każdy znajdzie coś dla siebie. A ponad 100 wystawców, reprezentujących szeroki wachlarz tematyczny, od artystów i rękodzielników po księgarnie i sklepy z gadżetami, zapewni niezapomniane zakupy i okazje do znalezienia unikalnych pamiątek.

Festiwal Remcon 2024 - GameBy.pl

Jednak Festiwal Remcon to nie tylko świetna zabawa dla fanów kultury pop. To także okazja do spotkania się z gośćmi specjalnymi, wymiany doświadczeń z pasjonatami oraz odkrycia nowych inspiracji. Brak ściśle określonych ram wiekowych sprawia, że festiwal jest dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek czy doświadczenie. Obecnie zapowiedzianymi gośćmi specjalnymi są:

  • Katarzyna „Clio” Gucewicz – autorka powieści „Księżycowe blizny”, „Cienie północy” i „Drżenie lata”, których fabuła osadzona jest w dawnej Japonii.
  • Łukasz Górecki – zwycięzca LEGO Masters II polskiej edycji programu.
  • Wojciech Rosiński –autor „Zabić smoka”, czyli pierwszej polskiej pudełkowej gry RPG.
  • Marta z Makowe arty – ilustratorka rysująca obrazki i komiksy o popkulturze, akceptacji i makaronie.
  • SARI – japońska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza elektroniki, alternatywy i hip-hopu, w trakcie festiwalu odbędzie się jej koncert.

Redakcja na Miejscu: Relacje, Artykuły i Materiały Wideo

Festiwal Remcon 2024 - GameBy.pl

Ale to jeszcze nie wszystko! Jako redakcja, weźmiemy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu! Będziemy obecni, aby śledzić wszystkie najciekawsze momenty i wydarzenia, które będą miały miejsce podczas festiwalu. Planujemy nie tylko być na miejscu, ale także stworzyć relację z wydarzenia w formie artykułu, który podsumuje wszystkie najważniejsze atrakcje. Będziemy zbierać wrażenia uczestników, rozmawiać z gośćmi specjalnymi, a także dokumentować wydarzenia w formie materiałów wideo, które zostaną udostępnione na platformie YouTube w formacie YT Shorts.

Tak więc, jeśli chcecie być na bieżąco z tym, co dzieje się na Festiwalu Remcon 2024, śledźcie nasze kanały społecznościowe oraz YouTube, gdzie już niedługo pojawią się nasze relacje z tego wyjątkowego wydarzenia!

Nie możemy się doczekać, aby Was wszystkich powitać na tym wyjątkowym festiwalu! Przygotujcie się na trzy dni pełne emocji, spotkań i niesamowitych przygód na Festiwalu Remcon 2024!

Odwiedź oficjalną stronę wydarzenia, aby dowiedzieć się więcej: Festiwal Remcon

O redaktorze

Redaktor z pasją do fotografii cosplay i druku 3D, tworzy unikalne treści, łącząc kreatywność z nowoczesną technologią.

Wszystkie artykuły