timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

W serialu Dżentelmeni Eddie Horniman (Theo James) niespodziewanie dostaje w spadku po ojcu pokaźną wiejską posiadłość — która okazuje się imperium marihuany. W dodatku całkiem spora ekipa przyjemniaczków z brytyjskiego półświatka chce mieć swój udział w tym interesie. Eddie postanawia uwolnić rodzinę z ich szponów i pokonać gangsterów ich własną bronią. Jednak im bardziej wciąga go przestępcze uniwersum, tym bardziej zaczyna mu się w nim podobać. (Netflix)

Serial Dżentelmeni, którego reżyserem jest Guy Ritchie, wzbudził ogromne zainteresowanie od momentu swojej premiery na platformie Netflix 7 marca 2024 roku. Od tamtej pory zdobył serca wielu widzów, zafascynowanych swoim charakterem i klimatem. Dla wszystkich, którzy pragną więcej produkcji w podobnym stylu, przygotowałam poniższe zestawienie filmów i seriali, które z pewnością spełnią ich oczekiwania i przeniosą ich w świat pełen intryg, akcji i stylowych postaci tak jak w Dżentelmenach.

Dżentelmeni (2020) reż. Guy Ritchie

Początek naszej listy musi być wyznaczony przez film, który stanowi nie tylko pierwowzór, lecz również inspirację dla samego serialu. Dżentelmeni, oryginalna produkcja filmowa, jest punktem wyjścia dla spin-offu w postaci serialu o tym samym tytule. Utrzymując podobny klimat intryg, szemranych interesów oraz prezentując charyzmatyczne postaci, film staje się pozycją obowiązkową do obejrzenia dla wszystkich miłośników serialu.

Pozostałe produkcje Guy’a Ritchiego, w tym Kryptonim U.N.C.L.E. Przekręt

Guy Ritchie to jedna z tych postaci w świecie reżyserii filmowej, której styl jest niezwykle charakterystyczny i rozpoznawalny. Jak wszyscy wybitni twórcy, posiada swój unikalny sposób prowadzenia fabuły i kreowania postaci. To sprawia, że jego filmy wyróżniają się na tle innych produkcji. Jeśli zachwyciła was jedna z jego produkcji, śmiało możecie sięgać po kolejne dzieła tego reżysera. One również zachwycą was swoim niepowtarzalnym stylem i energią. W szczególności warto wspomnieć o dwóch filmach, które są znaczącymi dziełami w dorobku Ritchiego: Kryptonim U.N.C.L.E. oraz Przekręt.

Kryptonim U.N.C.L.E. to dynamiczny thriller szpiegowski, który przenosi widzów w świat zimnej wojny, pełen tajemnic, intryg i niebezpieczeństw. Ritchie mistrzowsko balansuje między akcją a inteligentnym humorem, tworząc film, który trzyma widza w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny.

Przekręt to pełen akcji i czarnego humoru film kryminalny Guy’a Ritchiego. Obraca się wokół zawiłej intrygi związanej z kradzieżą diamentu o ogromnej wartości. W świecie pełnym gangsterów, zbójeckich typków i niebezpiecznych przekrętów, losy różnych postaci splatają się w nieprzewidywalny sposób, prowadząc do serii chaotycznych wydarzeń, pełnych zwrotów akcji i nieoczekiwanych komplikacji. Dzięki dynamicznej narracji, barwnym postaciom i szybkim dialogom Przekręt jest nie tylko porywającą opowieścią kryminalną, ale także klasycznym przykładem stylu reżyserskiego Guy’a Ritchiego.

Peaky Blinders

Jeśli uwielbiasz zawiłe intrygi i wielowarstwowość rodzinnych powiązań w Dżentelmenach, to koniecznie musisz zanurzyć się w świat Peaky Blinders. To jednego z najbardziej porywających seriali na Netfliksie. To epicka saga o gangsterach w latach 20. ubiegłego wieku, osadzona w historycznym Birmingham. Nie tylko wciąga swoim klimatem, ale również zachwyca świetnie wykreowanymi postaciami, na czele z niezapomnianym Cillianem Murphym w roli Tommy’ego Shelby’ego.

Peaky Blinders to więcej niż tylko historia o przestępczości. To opowieść o sile rodzinnych więzi, ambicji i brutalnej walki o przetrwanie. Kreacje głównych bohaterów oraz nieustannie rozwijająca się intryga sprawiają, że ten serial staje się prawdziwym arcydziełem telewizyjnym. Zapewnia emocje, napięcie i niezapomniane wrażenia. Dla fanów Dżentelmenów oraz każdego poszukującego fascynującej produkcji Peaky Blinders stanowi niezaprzeczalną gratkę.

Przyjemnego oglądania!
O redaktorze

Studentka Filologii Angielskiej. Miłośniczka mitologii nordyckiej oraz słowiańskiej. Lubi szeroko pojętą popkulturę, a w wolnych chwilach słucha videoesejów, głównie o tematyce filmowej i serialowej.

Wszystkie artykuły