timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Studio CD Projekt Red z pewnością nie może aktualnie narzekać. Mimo, że jego historia pełna jest mniejszych oraz większych wzlotów i upadków, to aktualnie przechodzi ono jeden z najlepszych okresów. Zyski finansowe studia prezentują się na bardzo dobrym poziomie. Jeśli chodzi o opinię publiczną, sytuacja również wygląda świetnie. Społeczność, zgromadzona wokół produkcji Polaków jest usatysfakcjonowana ostatnimi poczynaniami, czyli DLC oraz aktualizacjami Cyberpunka 2077. Dodatkowo, fani z niecierpliwością wyczekują kolejnych produkcji i liczą, że studio da radę pozytywnie ich zaskoczyć. Jakie plany ma CD Projekt i kiedy kolejny Wiedźmin?

Wiedźmin 4 na horyzoncie

Warto przypomnieć, że ,,Wiedźmin 4″ nie jest jeszcze oficjalną nazwą tytułu. Studio jakiś czas temu informowało, o planach stworzenia kolejnej gry z uwielbianego uniwersum. Głównym bohaterem ma być jednak ktoś inny niż Geralt z Rivii. Projekt zyskał wtedy nazwę ,,Polaris”. Wśród graczy nastąpiło poruszenie, ale nie trwało ono długo. Stało się tak głównie, ze względu na brak szczegółów, które mogłyby powiedzieć coś o nadchodzącym tytule. CD Projekt odzywa się po krótkiej przerwie, z nowymi informacjami. Wiedźmin - Gameby.pl

Studio poinformowało, że projekt ma opuścić okres preprodukcji i wejść w fazę pełnej produkcji. Powinno to stać się już w drugiej połowie tego roku. Do prac nad grą zostało przydzielone aż 400 osób. W tym samym czasie, nad nową produkcją z uniwersum Cyberpunka pracuje aktualnie 47 osób. Oznacza to, że studio chce poważnie skupić się na nowym Wiedźminie.

Wszyscy, którzy ekscytują się teraz nadchodzącą grą, powinni pamiętać, że na tytuł poczekamy jeszcze pewnie parę dobrych lat. Wejście w fazę produkcji to dopiero początek. Biorąc pod uwagę, że gra ma być kontynuacją genialnej serii, można przypuszczać, że CD Projekt zrobi wszystko, by należycie ją dopracować.

Kolejny Wiedźmin może nas nieźle zaskoczyć

Z racji odległego terminu premiery, ciężko snuć na temat gry jakiekolwiek przypuszczenia. Nie wiadomo tak naprawdę, jak bardzo rozwinie się technologia gier wideo przez parę następnych lat. Dzieło Polaków może zaprezentować coś, czego aktualnie nie jesteśmy w stanie się spodziewać.Wiedźmin - Gameby.pl

Wszyscy niecierpliwi, będą mogli zapewne nieco wcześniej pocieszyć się innym Wiedźminem, mianowicie pierwszą częścią serii w wersji Remaster, którą studio również planuje wypuścić i to zapewne już w niedługim czasie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły