timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

O graniu w pracy już było. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, dzisiaj przyjrzymy się najlepszym produkcją, nadającym się idealnie do gry na lekcjach informatyki. Niezależnie od tego, czy szkołę już dawno skończyliście, czy dalej się uczycie, na liście TOP 5 gry na informatykę na pewno znajdziecie jakąś ciekawą produkcję dla siebie.

Gry na informatykę

Achtung Die Kurve – Kolorowy oczopląs

gry na informatykę

Jest to chyba najbardziej znany tytuł tej listy. Sam pomysł jest banalnie prosty. Każdy z graczy steruje swoją kropką, która zostawia za sobą kolorową linię. Aby wygrać, należy przeżyć jak najdłużej, unikając kontaktu z liniami wrogimi, jak i własnymi.

Opłaca się też planowanie ograniczenia pola manewru przeciwników. No i to tyle. Mało, ale dostarcza masę zabawy, zwłaszcza z kumplami z klasy. Wraz z redaktorem Bartoszewiczem zagraliśmy sobie przed chwilą rundkę (wygrałem).

Vertix.io – Lubie strzelać sobie

gry na informatykę

Nie pamiętam, jak trafiłem na ten tytuł. Żałowałem wtedy, że nie odkryłem go wcześniej. Zabawa zaczyna się od wybrania jednej z dziewięciu klas postaci. Każda różni się od siebie szybkością poruszania, ilością punktów życia, a także uzbrojeniem.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie najbardziej pasował uzbrojony w karabin snajperski hunter, ponieważ zabijał jednym strzałem. Dostajemy tu kilka trybów rozgrywki, w tym drużynowe lub walki z bossem. Każda runda jest stosunkowo krótka, dlatego grać należy szybko i agresywnie. Gorąco polecam.

Krunker.io – Lepiej, szybciej, ładniej

gry na informatykę

Więc tak, Krunker to po prostu to samo co Vertix, ale w 3D. Mamy tu takie same klasy postaci z tym samym uzbrojeniem. Mapy są jednak dosyć rozbudowane i dobrze zaprojektowane. Dźwięki broni brzmią zaskakująco dobrze, jak na tego typu przeglądarkową grę. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to jest ona zupełnie inna niż w poprzedniku, ze względu na zmianę perspektywy.

Tank Trouble – No zły kąt miałem…

gry na informatykę

W tej grze na pewno ustalicie, kto w ekipie ma najlepszy refleks i najwięcej szczęścia. Jak wskazuje tytuł, zabawa polega tu na walce czołgami. Każdy z maksymalnie trzech graczy pojawia się w labiryncie, a zwycięzcą zostaje ostatni nietrafiony. Pociski odbijają się jednak od ścian, co wymaga odpowiedniego planowania, bo można się samemu trafić.

Agario – Lecimy w kulki

gry na informatykę

Jeśli chodzi o granie na lekcjach informatyki, to im tytuł jest prostszy, tym lepiej. W Agario pojawiamy się na całkiem sporej mapie, a naszym celem jest pochłanianie mniejszych od nas okręgów. Dzięki temu stajemy się coraz więksi, ale też wolniejsi. Uważać musimy jednak na innych graczy, mogących nas pochłonąć. Możemy tak bardzo łatwo stracić cały nasz postęp. Pozostaje nam wtedy zacząć od nowa…

Gry na informatykę – podsumowanie

Życzę Wam powodzenia w nowym roku szkolnym! Mam nadzieję, że zerkniecie na chociaż jedną z powyższych produkcji, niekoniecznie na lekcji informatyki. Z mojej strony to już wszystko, do zobaczenia w przyszłości.

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły