timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nie żeby coś, bardzo lubię swoją pracę i szefa. Każdemu zdarzyło się chyba mieć gorszy dzień, kiedy jedynym celem jest zrobienie minimum zadań i odczekanie tych kilku godzin do fajrantu. Czas trzeba jednak jakoś zabić. Dlatego przedstawiam wam TOP 5 gier do pracy, które pomogą Wam przeżyć każdy dzień biurowy.

Wolfenstein 3D – Tylko dla orłów

TOP 5 gier do pracy

Jeśli chodzi o kultowe, stare gry, to właśnie do Wolfensteina wracam najczęściej. Poziomy nie są za długie, zabawa prosta, a przede wszystkim strasznie wciągająca. Na każdej z map naszym zadaniem jest przedostanie się do windy, wybijając po drodze rzeszę nazistów. Znaleźć możemy także ukryte pomieszczenia z dodatkową amunicją i innymi bonusami.

A teraz podzielę się z Wami moją małą tajemnicą. Za sprawą strony Arvhive.org, możecie odpalić Wolfenstein 3D w przeglądarce bez najmniejszego problemu. Raz zrobiłem to nawet, korzystając z Samsung Dex. Jak naczelny to wykrył, to potężnie się zdziwił.

Wolfenstein 3D na każdym urządzeniu!

Heroes of Might and Magic III

TOP 5 gier do pracy

Zanim cokolwiek powiecie – tak, muszę wrzucać tę grę do każdej TOP listy, bo jest po prostu najlepsza i nic nie zmieni mojego zdania. Nie będę się o niej rozpisywał, bo zapewne wszystko już o niej ode mnie słyszeliście nie raz. Jeżeli jednak nie, to zapraszam do tego artykułu.

Mamy tutaj zróżnicowane miasta, jednostki, bohaterów, czary. Rozwijamy swoje posiadłości, walczymy z potworami i innymi graczami. Jeżeli obok Waszego biurka znajduje się stanowisko Waszego kumpla, zaproście go do zabawy jak najszybciej. Ryzyko wykrycia przez szefa wzrasta wtedy jednak znacznie. Ale warto!

Shakes & Fidget – Lochy i smoki

TOP 5 gier do pracy

Chyba każdy z was zna Shakes & Fidget. Jest to szalenie prosta i mocno humorystyczna gra RPG. Tworzymy postać i wyruszamy na zadania, w celu zdobycia pieniędzy. Zarobione monety wydajemy na lepsze wyposażenie i to tyle, jeśli chodzi o rozgrywkę.

Gra idealna do pracy, ponieważ wymaga minimalnego zaangażowania. Co jakiś czas zajrzycie do sklepu, po czym wyślecie swoją postać na questa. Po kilku minutach powtarzacie czynność i to wszystko. Ryzyko wykrycia jest minimalne, wiem coś o tym.

Plemiona – Miłość na zawsze

TOP 5 gier do pracy

Plemiona to klasyka gier przeglądarkowych. Zagrywałem się w nie już w szkole, a mam zamiar jeszcze do nich wrócić. Zabawa sprowadza się tu do zarządzania swoją wioską. Budujemy nowe budynki, ulepszamy te już istniejące, a także werbujemy żołnierzy do armii. Pomimo szesnastu lat na karku, gra trzyma się całkiem nieźle i cały czas dostarcza sporo radości. Chyba że szef was przyłapie, wtedy radości będzie trochę mniej…

Saper – Bombowa zabawa

Absolutna klasyka gier stworzonych do zabijania czasu. Zasad nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. Mamy pole, podzielone na kratki, pod którymi znajduje się określona ilość min. Naszym celem jest odkrycie wszystkich pól, bez wywołania wybuchu. Proste jak metr drutu, a zapewnia o wiele więcej zabawy niż byście się spodziewali.

TOP 5 gier do pracy – Podsumowanie

Pamiętajcie jedno – nie każdy szef puści wam płazem granie w czasie pracy. Robicie to na własne ryzyko. Mam jednak nadzieję, że lista wam się spodobała. Jak już jesteśmy w temacie obijania się w robocie, to polecam Wam się zapoznać z jeszcze jednym artykułem, jeżeli od gier wolicie seriale. Z mojej strony to już wszystko, do zobaczenia wkrótce!

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły