timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Netfliksowe produkcje zwykle dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy z nich to filmy i seriale, obfitujące w akcje. Zaskakują nas w nich przemyślane zwroty akcji, ciągłe napięcie, humor, a także efekty specjalne. Warto zaznaczyć, że więcej takich przykładów znajdziemy wśród filmów. Drugi rodzaj to wszelkiego rodzaju produkcje, które na pierwszym miejscu stawiają odczucia widza. Czy jest przestraszony, zaniepokojony, smutny, czy wręcz rozradowany, serial dba o to, żeby emocje nie opadły, aż do samego końca. Oczywiście istnieje też wiele wyjątków, a także hybryd wymienionych rodzajów. Dzisiaj zajmiemy się jednym z nich, czyli Niewiarygodne.

Niewiarygodne – To nie mogło się zdarzyć

Choć serial już od samego początku nie bardzo zachęca widza tytułem (w zdaniach brzmi on naprawdę dziwnie), to jednak sam nie sprawia takiego wrażenia. Ciekawym jest też fakt, że osoby, które nie widziały zwiastuna, bądź wcale się z nim nie zetknęły, nie mogą mieć pojęcia, o czym tak naprawdę jest Niewiarygodne.

Może mieć na to wpływ nie tylko tytuł, ale także to, że miniserial pojawił się tak naprawdę znikąd i mało osób miało szansę o nim usłyszeć. Ba, nawet pierwszy odcinek nie daje widzom pełnego obrazu tego, czego mogą się spodziewać w dalszych epizodach.

Niewiarygodne - Gameby.pl

Właśnie dlatego nie warto zrażać się do serialu już na samym początku. Nie warto też już na wstępie zachwalać produkcji, gdyż niemal każdy odcinek wprowadza do fabuły coś nowego. To właśnie dzięki temu serial ma swój unikalny klimat. Nieco dziwny i niespotykany, ale na dłuższą metę całkiem przyjemny.

Niewiarygodne – Na miejscu zbrodni

Wszystko zaczyna się, gdy pewnego słonecznego poranka, główna bohaterka Marie dzwoni na policję, mówiąc że została zgwałcona. Na miejscu niezwłocznie pojawiają się funkcjonariusze. Marie ze szczegółami opowiada o przebiegu zbrodni. Jednocześnie cały czas zachowuje względny spokój. Mimo jej próśb, musi ona pojechać na komisariat, aby tam złożyć zeznania. Właśnie tutaj zaczną się jej wszystkie kłopoty.

Marie to z perspektywy widza bardzo skomplikowana postać. Z jednej strony jest ona dosyć nieprzewidywalna, a jej decyzje wydają się nieprzemyślane, czasami wręcz głupie. Jednak patrząc pod innym kątem, jesteśmy w stanie zobaczyć osobę zagubioną w powstałej sytuacji, która nie wie, jak naprawić popełnione wcześniej błędy. Wszystko to składa się na dosyć ciekawą i nietypową postać dla dzisiejszego kina.

Niewiarygodne - Gameby.pl

Niektórzy pewnie pomyśleliby, że to właśnie Marie gra główną rolę w całej produkcji. Jednak okazuje się, że wytypowanie najważniejszej osoby, wcale może nie być takie łatwe. Zwłaszcza, że już drugi odcinek, jest prawie w całości poświęcony innym, nowym postaciom. Cała fabuła wydaje się być nieco popląta, ale naprawdę łatwo jest się w nią wciągnąć.

Niewiarygodne – Typowe, czy nietypowe?

Trudno określić Niewiarygodne, jako odkrywczy miniserial. Jest w nim coś nowatorskiego, jednak wykorzystuje on te same elementy, co większość współczesnych seriali. Serial poniekąd ,,bawi się” konwencją, wplatając różne rozwiązania tam, gdzie zazwyczaj się ich nie spodziewamy.

Niewiarygodne - Gameby.pl

Sam serial nie stara się na siłę forsować tematu gwałtów. Jest to tylko tło dla bohaterów, ich zachowań i emocji. Potrafi on także zaskoczyć widza nie jeden raz, co rzadko mam miejsce w przypadku tego typu produkcji. Moim zdaniem, Niewiarygodne jest naprawdę ciekawe i warte zobaczenia.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Miłośnik seriali, muzyki alternatywnej i ciepłych napojów. Zapalony podróżnik. Na co dzień przeciętny chłopak z Warszawy. Potrafi zmienić zainteresowania o 180 stopni w ciągu miesiąca. Recenzent seriali w GameBy.pl. Początkujący w pracy redakcyjnej, lecz ambitny i chętny do działania.

Wszystkie artykuły