timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Here Be Dragons to nowa gra strategiczna stworzona przez polskiego producenta Red Zero Games. Opowiada ona intrygującą historię kapitanów i marynarzy walczących z mitycznymi morskimi potworami pod koniec XV wieku. Gracz przejmuje kontrolę nad swoimi okrętami i toczy bitwy przeciwko tym przedwiecznym bestiom.

Here Be Dragons – O co tu chodzi?

W Here Be Dragons wykonujemy kilkanaście połączonych ze sobą misji mających na celu oczyszczenie Atlantyku z niebezpiecznych diabelskich bestii wodnych powstrzymujących ekspedycje na zachód. Przyglądamy się tutaj historii kilku kapitanów, alchemika i innych postaci dążących do spełnienia tego wielkiego celu.

Here Be Dragons - o co tu chodzi?

Ładna oprawa

Graficznie gra bardzo dobrze się prezentuje. Jej unikatowy styl jest zdecydowanie silną stroną tego tytułu. Stylizowane w ten sposób mapy, statki i potwory nie dość, że nie wydają się nienaturalne, to bardzo pasują do nastroju gry. Ich ruchy są płynne, a modelom nie brakuje wysokiej jakości.

Here Be Dragons - Ładna oprawka

Jeżeli zaś idzie o muzykę i oprawę dźwiękową tej pozycji, to pasują one idealnie do rodzaju rozgrywki. Nie przytłaczają sobą gracza i choć trochę umilają rozgrywkę. Zatem nie są wcale takie złe, lecz nie zapadają w pamięć.

Więc jakie jest wnętrze?

Fabuła gry jest przedstawiona jako opowieść oberżysty skierowana do jego klientów w karczmie. Okazuje się, że zanim Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, wielu Europejskich śmiałków wyruszało na zachód, by walczyć z mitycznymi stworzeniami na morzu. Dodatkowo większość wydarzeń i postaci jest przedstawiania w całkiem zabawny sposób.

Więc jakie jest wnętrze? 1

W dużej części dialogu w grze można znaleźć różnorakie żarty. Humor jest praktycznie wszechobecny w tym tytule. Co prawda nie zawsze on bawi, ale mimo to jest mile widzianym dodatkiem.

Więc jakie jest wnętrze? 2

Mówiąc natomiast o rozgrywce, to gra ma kilka zauważalnych plusów i minusów. Zaczynając od pozytywów, budowa starć jest całkiem prosta do zrozumienia i część samouczkowa gry wystarczy, aby zrozumieć jej mechaniki. Rozgrywka toczy się w dużej mierze za pomocą rzucanych na początku tury kości, od których zależy, która ze stron przejmuje inicjatywę, oraz wykonywanie specjalnych akcji.

Jednakże tutaj Trafiamy też na jedną z jej wad. Mimo prostoty mechanik, podobnie jak w szachach, wypada dobrze przemyśleć swoje ruchy, gdyż jedyną częścią w pełni przypadkową są wcześniej wspomniane wyrzucone kości, nad którymi mamy jednak pewną kontrolę. W pewnym sensie tytuł ten więc przypomina grę logiczną, co z pewnością niektórych ucieszy.

Jeśli mowa o tym ostatnim, ma to swoje konsekwencje. Jeśli gracz nie chce, lub nie ma czasu na dłuższe zastanawianie się nad swoimi ruchami, to nawet na najniższym poziomie trudności napotka on bardzo duże trudności. Co, jak można się domyśleć, dla wielu skreśliłoby tę grę z listy interesujących ich pozycji.

Podsumowanie

Here Be Dragons - Podsumowanie

Here Be Dragons to interesująca gra, realizująca ciekawy pomysł z relatywnie dobrym wykonaniem. Mimo pewnych wad mogę z przekonaniem powiedzieć, że warto, chociaż poświęcić chwilę czasu na to, by się z nią lepiej zapoznać.

Życzymy Miłego Grania!
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 8/10
  Tło Fabularne i humor - 8/10
 • 8/10
  Grywalność - 8/10
8/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły