timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Rok 2020 przyniesie na arenę gier komputerowych wiele nowych pozycji, w tym bardzo lubiane gry strategiczne. Na jakich więc premierach strategii powinniśmy skoncentrować naszą uwagę w tym nowym roku?

Gry strategiczne 2020

Iron Harvest

Iron Harvest to tytuł, którego premierę zapowiedziano na początek września 2020. Pozycja chcąca spełnić wymagania fanów strategii czasu rzeczywistego. Gra ma przypominać rozgrywką kultowego RTSa Company of Heroes. Różnicą jest jednak to, że umieszczona będzie w diselpunkowym świecie tuż po pierwszej Wojnie Światowej.

Gra ta ma oferować wciągającą kampanie dla jednego gracza udostępniającą również tryb kooperacji, tryb dla wielu graczy z meczami rankingowymi, ligami i wiele więcej!

Planowana data premiery: 1 września 2020

Crusader Kings III

Crusader Kings III będzie nową edycją dodaną do bardzo  popularnej serii gier typu „Grand Strategy” od Paradoxa. W tym tytule po raz kolejny będziemy kierowali naszą własną dynastią z celem zdobycia jak największej władzy nad średniowiecznym światem.

Na dodatek gra będzie dawała graczowi więcej kontroli nad członkami swojej dynastii. Minusem może być jednak to, iż można się po tym tytule spodziewać wielu nietanich DLC, gdyż poprzednie tytuły są z nich znane.

Planowana data premiery: 2020

Total War Saga: TROY

Total War Saga: TROY to najnowszy, zapowiedziany na 2020 rok tytuł Creative Assembly będący kolejną pozycją wśród uwielbianych przez graczy gier z rodziny Total War. Będzie on nas przenosić do opisanej w Iliadzie Homera legendarnej  wojny między Grekami a Trojanami.

Ten nowy Total War umożliwi graczom wybranie swojej strony konfliktu. Dodatkowo wprowadzi do legendarnej serii gier od CA nowe mające nawiązywać do realiów ery brązu mechaniki.

Planowana data premiery: 2020

Empire of Sin

Empire of Sin jest wydawaną przez Paradox w okolicach wiosny tego roku strategią turową przenoszącą nas do przestępczego świata Chicago z okresu prohibicji. A my jako szefowie jednego z gangów mamy na celu stanąć na szczycie tego kryminalnego środowiska.

Gry strategiczne 2020 - Empire of Sun

Gracze będą mogli przekupywać policjantów, handlować z innymi gangami, walczyć na ulicach miasta w starciach przypominających stylem XCOM oraz wiele więcej.

Planowana data premiery: Wiosna 2020

Humankind

Humankind to produkcja AMPLITUDE Studios, twórców popularnych gier 4x: Endless Space 1 i 2, oraz Endless Legend. Z ich najnowszą pozycją będziemy wracali do rzeczywistości, prowadząc ku chwale cywilizację kreowaną według naszych decyzji.

Gracz będzie mógł wybierać spośród 60 historycznych kultur na przestrzeni 6 er, od epoki brązu aż po czasy współczesne. Gra umożliwi nawet kierowanie postaciami historycznymi, na naszej drodze ku zwycięstwu.

Planowana data premiery: 2020

Jeśli interesują Cię też inne gry strategiczne, to przeczytaj również o grach strategicznych 4x na naszej stronie!

O redaktorze

Oblrzymi pasjonat historii i wojskowości. Fan komputerowych gier stragtegicznych. Youtuberowy prezenter amator.

Wszystkie artykuły