timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jeżeli czytacie GameBy od jakiegoś czasu, to być może pamiętacie mój artykuł o grach korzystających z 3D Touch. Dałem wam tam kilka przykładów i ogólny zarys sytuacji tych gier w AppStore. Dzisiaj dla odmiany będzie pełna recenzja takiej produkcji, czyli Impossible Road.

Gra jest swoistym rollercoasterem lub jak kto woli, torem saneczkowym. Tylko że zamiast wagonika, mamy kulkę. Grawitacja sama pcha nas na dół, a naszym zadaniem jest balansowanie w prawą i lewą stronę. Cały bajer tej produkcji polega na tym, że im mocniej przyciśniemy ekran, tym mocniej będziemy skręcać. Brzmi fajnie? Tak właśnie jest! Niestety schody zaczynają się, gdy wypadniemy z toru, a zdarza się to całkiem często. Wtedy musimy tak manewrować kulką, żeby z powrotem spaść na tor, tylko że niżej. Jeżeli się uda, to grany dalej, jeżeli nie to musimy zakończyć rozgrywkę.

Impossible Road - GameBy.pl

Jako że największym atutem tej gry, to wykorzystanie 3D Touch, postanowiłem, że przeznaczę na to oddzielny akapit. Moim zdaniem implementacja jest genialna. Kulką rusza się bardzo naturalnie, gdy pierwszy raz gramy, automatycznie naciskamy mocniej ten ekran. Dodatkowo możemy ustawić sobie czułość ekranu, co również jest bardzo fajne i przydatne.

Slack for iOS Upload-2.png

Grafika w Impossible Road jest bardzo prosta, lecz spełnia swoje zadanie. 4 motywy kolorystyczne, z dwoma kontrastującymi ze sobą kolorami. Jak dla mnie zdecydowanie wystarczająco.

Impossible Road - GameBy.pl

Muzyka. Ach ta muzyka. W tym wypadku techno, jak określają to twórcy. Niestety tylko jeden motyw, ale idealnie sprasowany z tym, co akurat dzieje się w grze. Na kolana nie powala, jest OK.

Wracając jeszcze do poprzedniego artykułu, sytuacja gier 3D Touch jest coraz lepsza. Pojawia się coraz więcej coraz lepszych gier. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Impossible Road - GameBy.pl

Podsumowując, głównym aspektem tej gry jest 3D Touch. Jednak tak nie do końca, ponieważ sama mechanika i przyjemność z grania stoją na bardzo wysokim poziomie. Sam grałem w nią długie godziny. Jednak gdyby nie 3D Touch, nie udałoby się uzyskać takiego efektu. Dlatego ta produkcja jest aż tak wyjątkowa, choć wygląda niepozornie. Jeśli wiec posiadacie iPhony od 6s w górę, to mocno zachęcam do wypróbowania.

Nasza Ocena
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 6/10
  Muzyka - 6/10
 • 6/10
  Pomysł - 6/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
7.5/10
Życzymy Miłego Grania!
appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Szymon jest redaktorem naczelnym tego serwisu. Zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych, a także produkcją filmów. Prywatnie robi zdjęcia, wspina się i relaksuje łowiąc ryby.

Wszystkie artykuły