timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jeżeli chodzi o polskie gry strategiczne, z survivalowym zacięciem, większość graczy w pierwszej kolejności wskaże zapewne Frostpunka. Tytuł doczekał się licznych wyróżnień, a rozemocjonowana społeczność oczekuje na rychłą premierę drugiej części. Do grona strategii z elementami przetrwania dołącza jednak kolejny zawodnik. Tym razem jest to produkcja od nieco mniejszego studia. Nie zmienia to faktu, że grę może czekać świetlana przyszłość. Aktualnie Infection Free Zone jest w dostępne w wersji early access.

Infection Free Zone – Ochroń swoją okolicę przed zombie

Jak już wspomnieliśmy, produkcja studia Games Operators jest strategią, w której musimy zadbać o przetrwanie konkretnej społeczności. Całość ma miejsce w świecie opanowanym przez epidemię groźnego wirusa, przemieniającego zwykłych ludzi, w agresywne potwory. Gracz będzie musiał zatem zadbać o odpowiednie schronienie dla ocalałych, zapewnić im konieczne do przetrwania zasoby, a także przyjdzie mu się uporać z wściekłymi hordami zombie.

To, co z pewnością wyróżnia produkcję, to miejsce akcji. Otóż do wyboru mamy mnóstwo lokalizacji z całego świata, przy czym cały system korzysta z prawdziwych map satelitarnych. Oznacza to, że gra oferuje niezwykle dobre odwzorowanie budynków, a także samej przestrzeni miejskiej. Gracze mogą przerobić swoje własne miejsce zamieszkania w istny bunkier ocalałych. Studio korzystało już z podobnego zabiegu w swoich innych produkcjach. Graczom wyraźnie podoba się taki dodatek.

Infection Free Zone – Szansa na dobrą grę

Games Operators na pewno nie mogą narzekać na przychody. W ciągu pierwszych trzech dni od wprowadzenia tytułu na Steam, grę zakupiło ponad 175 tysięcy graczy. Wydatki twórców, nawet po uwzględnieniu kosztów marketingu, szacuje się na około 3,5 miliona złotych. Przy szacunkowych przychodach, w wysokości niemal 10 milionów złotych, nie można stwierdzić, że produkcja nie jest swego rodzaju sukcesem. Infection Free Zone - Gameby.pl

Okazuje się jednak, że mimo dobrych wyników, liczy się jeszcze opinia graczy. Ta natomiast potrafi być różna. Grający cenią sobie rozgrywkę i pomysły wdrożone przez twórców, ale narzekają na elementy, które często bywają problemem, jeśli chodzi o early access. Przede wszystkim chodzi o bugi oraz liczne problemy z działaniem gry. Pojawiają się również uwagi, napominające o zbyt trudnym poziomie rozgrywki. Na szczęście, są to problemy, z którymi twórcy mogą się jeszcze uporać. Oczywiście, jeśli zamierzają należycie dbać o swój tytuł w okresie wczesnego dostępu.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły