timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Kolejny raz platforma Netflix zaskakuje swoich odbiorców prezentując odświeżony remake klasycznego filmu. Tym razem na tapecie znalazł się kultowy francuski film pt. Cena strachu. Nowość filmowa prezentuje dokładnie tę samą historię, co film o tym samym tytule z 1977 roku. Czy jednak odnowiona wersja zdoła zaskoczyć swoją oryginalnością widzów, czy też pozostanie jedynie kolejnym odgrzanym kotletem, który nie wniesie nic nowego w świat kinematografii? Koniecznie czytajcie dalej, by przekonać się, czy warto poświęcić temu więcej czasu!

O czym opowiada film Cena strachu?

Film Cena strachu to poruszająca opowieść o nieuchronnym zagrożeniu, jakim jest eksplozja szybu naftowego w Ameryce. To katastrofalne wydarzenie nie tylko grozi ogromnymi stratami materialnymi, ale również życiem wielu mieszkańców ziemi. Jednakże istnieje nadzieja na uniknięcie tej tragedii. Wystarczy przewieźć niezwykle łatwopalną substancję – nitroglicerynę – w kilku ciężarówkach i ugasić pożar, który grozi śmiercionośnym wybuchem. Do tej bardzo niebezpiecznej misji zgłasza się kilku odważnych ochotników, którzy będą działać po kryjomu.

Jaka jest cena strachu?

Cena Strachu - GameBy.pl

Napięcie narasta, gdyż na wykonanie tego zadania zostało zaledwie 24 godziny. Każda sekunda staje się cenniejsza, a presja czasu staje się nie do zniesienia. Dodatkowo podróż do szybu nie jest łatwa ani bezpieczna. Na każdym kroku czyhają przeszkody i pułapki, które mogą zatrzymać bohaterów lub nawet zakończyć ich życie. Czy odważni ochotnicy zdołają pokonać wszystkie trudności i uratować mieszkańców przed nieuchronną katastrofą? A może los okaże się dla nich przychylny? Cena strachu nie tylko ukazuje dramatyczną walkę o ratunek, ale również stawia pytania o naturę ludzkiej odwagi i poświęcenia. Czy warto ryzykować życie dla dobra innych? Czy uda się zapobiec eksplozji?

Czy warto obejrzeć remake filmu Cena strachu?

Cena Strachu - GameBy.pl

Wielu odbiorców tej nowości stwierdziło zgodnie, że momentami film się dłuży. Mimo wszystko stara wersja filmu ma swoich zwolenników, którzy twierdzą, że nie ma potrzeby odświeżania tej samej historii tyle razy. Twórców na pewno pochwalić można za wykonanie i produkcję – z pewnością kadry i efekty specjalne są lepsze niż w poprzedniej odsłonie. Jeśli jesteście ciekawi filmu i jak został wykonany, a być może dopiero po raz pierwszy zapoznajecie się z tą historią, zachęcamy do samodzielnego obejrzenia i wyrobienia własnej opinii na temat tego remaku!

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły