timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

 

K- Pax – Fantastyczna opowieść w genialnym filmie.

Upodobałam sobie pisanie recenzji filmów wybitnych. Nie było więc nawet opcji, żebym nie wspomniała o filmie K- Pax. Wielowymiarowe dzieło, w świetny sposób ukazujące głębie i złożoność ludzkiego umysłu. Nic w tym filmie nie jest oczywiste a zakończenie zostawia nas z ogromem pytań i przemyśleń.

K- Pax - GameBy.pl

Przybysz nie z tej ziemi.

 

Głównym bohaterem filmu K- Pax jest Prot, który przedstawia się jako przybysz z tytułowej planety. Gdy rzekomo schodzi na ziemię, od razu trafia do aresztu pod podejrzeniem upojenia narkotykowego. Stamtąd trafia lokalnego szpitala psychiatrycznego oraz staje się pacjentem doktora Marka Powella, który z czasem odkrywa intrygujące i momentami mrożące krew w żyłach fakty na temat Prota.

Jesteśmy twórcami własnej rzeczywistości.

K- Pax - GameBy.pl

Spora część akcji odgrywa się w szpitalu, więc mamy pełen przekrój przez osobowości oraz zaburzenia ogromnej grupy ludzi, co sprawia, że film jest smakowitym kąskiem dla fanów psychologii jak i socjologii. Widzimy jak Prot dzięki swojej inteligencji jest w stanie pomóc wielu osobom i dostrzegamy jak silny jest w stanie być człowiek, gdy wykorzysta pełen potencjał swojego mózgu.

 

Fabuła

To jest jeden z tych filmów, przy recenzowaniu których muszę ostrożnie dobierać każe słowo, ponieważ jedna nieumyślnie postawiona sylaba może naprowadzić widza na zakończenie. K- Pax jest pełen zwrotów akcji i do samego końca nie wiemy czemu właściwie powinniśmy wierzyć.

K- Pax - GameBy.pl

Całokształt

K- Pax to 18 letni film, więc można go uznać za staruszka, ale praca kamery połączona z niesamowitą grą świateł sprawia że film po prostu płynie i chcemy czerpać z niego jak najwięcej. 2 godziny mijają w mgnieniu oka a z każdym kolejnym seansem można dostrzec w nim nowe szczegóły, dojść do innych wniosków. Bo tak jak ja mam swoją teorię w oparciu o historię psychiatrii, tak każdy widz może spojrzeć na historię tajemniczego Prota od swojej strony.

 

Nasza Ocena
 • 10/10
  Gra aktorska - 10/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 10/10
  Fabuła - 10/10
 • 10/10
  Zdjęcia - 10/10
10/10
O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły