timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Z lat szkolnych, to najtrudniejsze dla mnie rzeczy do wyuczenia to były wiersze, tabliczka mnożenia, algebra i prawo Talesa. Nie zapomnę też tego, jak na P.O. (Przysposobienie obronne) uczyliśmy się tak bandażować i moje nauki poszły w tym kierunku, że na egzaminie dotyczącym zakładania opatrunku po prostu zrezygnowałem z pytania i dostałem niedostateczny. Wiele było łatwiejszych i trudniejszych rzeczy do nauczenia. Ktoś by powiedział, „Dajcie mi narzędzia upraszczające naukę, to się będę uczył”. Z pomocą może przyjść wydawnictwo Edgard, które oferuję nam przyjemną pomoc w postaci prostych gier karcianych, czyli „Kieszonkowce edukacyjne”. Zapraszam do moich przemyśleń.

Co to jest?

Kieszonkowiec edukacyjny to edukacyjne gry karciane, które są wsparciem i udanym narzędziem w nauce języka angielskiego, matematyki, bądź geografii. Wykorzystuje ona popularne zabawy jak „Memory”, „Piotruś”, Quiz czy zagadki logiczne. W zestawie kieszonkowców znajdziemy:

Piece of cake – Nauka angielskich idiomów.

Let’s Talk – Angielskie rozmówki

Gdzie Rzym, gdzie Krym – Geograficzne dopasowanie stolic do Państw

What’s up? – Kolejna porcja angielskich rozmówek

na 200% – Matematyczna gra w procenty i ułamki

Na logikę – Zestaw pełen zagadek i łamigłówek.

Dzika logika – Kolejna porcja łamigłówek

Remember & Forget – Nauka angielskich czasowników

Trzecia połowa – Ułamki zwykłe i dziesiętne

Bitter and sweet – Angielskie przymiotniki i przeciwieństwa

Ocena

Zacznę od wyglądu (klasyk). Ja mogę pochwalić poręczność pudełeczek, dobrą jakość kart oraz ich czytelność. Grafiki i rysunki są dość dziwne i nie zawsze mi się one podobały. Bardzo pochwalam angielskie kieszonkowe quizy za słownik na odwrocie, który dla mnie jest czymś genialnym i naprawdę pozwalają nauczyć.

Zajmę się teraz wrażeniami, a ostrzegam, będę chwalił, bo to jest edukacyjne. Jako grę oceniam dość nieźle, bo nic nowego i odkrywczego tu nie zauważam, lecz jako narzędzie edukacyjne sprawdza się bardzo dobrze. Edukacja poprzez znane gry z lat dziecinnych jest skuteczna i mówię to jako brat rodzeństwa podejmująca naukę w stopniu podstawowym i gimnazjalnym. Tu mamy do czynienia z bardzo pożyteczną zabawką, która bawi i uczy tak, jak wspominałem skutecznie. Proste zasady, szybkie wprowadzenie graczy, których bardzo łatwo znaleźć. Jest świetnie jak na coś edukacyjnego, dość nieźle jak na gry karciane. Chciałbym widzieć kolejne części kieszonkowców Angielskie czasowniki nieregularne i czasy, Chemiczne pierwiastki, Jednostki długości, prędkości, masy, ciężaru i inne. Można multum takich kieszonkowców nadrukować i sądzę, że będą one tak samo dobre, jak ten cały zestaw obecny. Ja się cieszę i jestem zadowolony, choć te grafiki pomimo swojego humoru, mojego TAK nie dostaną.

Na koniec

Chętnie nauczycielom pożyczę te gry karciane lub w ogóle dam je w prezencie, bo moim zdaniem jest to dobre narzędzie do przeprowadzania lekcji i powtórzeń. Lekko zrobione gry karciane, które dzieci i młodzież zna, lubi czy szanuje. Warstwa edukacyjna tych kart leje się strumieniami. Jest dobrze, choć graficznie mogło być trochę lepiej. Mnie kieszonkowce bawią i widzę ich spory potencjał i szczerze je polecam. Rok szkolny niebawem ruszy, więc radziłbym się w to zaopatrzyć dla dobra uczniów.

Życzymy Miłego Grania!

[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły