timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Na wstępie chciałbym wytłumaczyć – nie jestem jakimś antyfanem serialu Gra o Tron. Po prostu zupełnie mnie on nie interesuje. Poniższy artykuł jest efektem mojej rozmowy z kolegami z pracy. Redaktor Wasiński “przypadkiem” zaspojlerował treść odcinka, co mocno zirytowało naczelnego.

Chcąc dołożyć swoje dwa grosze, wspomniałem, że w sumie mam w to wylane, i dobrze, że to już koniec. No i teraz zostałem zmuszony do pisania na ten temat…

Gra o tron – Ogólnoświatowy hit

Myślę, że z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Gra o Tron jest najbardziej popularnym serialem na świecie. Kiedyś, zaciekawiony tematem, postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście jest to produkcja ostateczna. Jednak po paru odcinkach (nie pamiętam już ilu) stwierdziłem, że  chyba sobie odpuszczę. Zrozumiałem, że może się to podobać, ale mnie to zwyczajnie nudziło.

Gra o Tron 8 - GameBy.pl

Wracałem jeszcze do Gry o Tron kilka razy, jednak za każdym razem z tym samym skutkiem. Na potrzebę tekstu zapytałem nawet niektórych moich znajomych (nieprzepadających za serialem), czemu im się on nie podoba.

Najczęściej narzekali na zbyt dużą ilość przemocy seksualnej wobec kobiet, brutalność, oraz słabą grę aktorską. Zgadzam się z dwoma pierwszymi, jednak dla mnie aktorzy spisują się całkiem nieźle.

 Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam!

O ile do samego serialu nic nie mam, o tyle jest jeszcze jedna rzecz, która dosyć mnie denerwuje. Fanatycy Gry o Tron. Znacie to uczucie, kiedy jesteście na imprezie, na której prawie nikogo nie znacie, ale chcecie to zmienić?

Wtedy sięga się po jeden z najbardziej bezpiecznych tematów do rozmowy jak pogoda lub muzyka. W moim wypadku średnio raz na trzy konwersacje, rozmowa schodzi na seriale.

Gra o Tron 8 - GameBy.pl

Jeśli zostanie poruszony temat Gry o Tron, bardzo rzadko rozmowa toczy się dalej, kiedy powiem, że nie jestem fanem i nie interesuje mnie to. Najczęściej zostaje potraktowany spojrzeniem pełnym oburzenia oraz tyradą o (rzekomej) wspaniałości tego arcydzieła. Najlepiej jak dołączy się do tego osoba o podobnych poglądach. W takich wypadkach pozostaje mi jedynie zręczna zmiana tematu.

Nie bijcie mnie, proszę

Wydarzenia ostatnich odcinków Gry o Tron to bardzo popularny temat rozmów, jak i wszelakich publikacji. Na szczęście będzie to wkrótce za nami. Ja i pewnie część z Was odczujemy ulgę. Oczywiście nie chciałem nikogo obrazić. Po prostu nie zmuszajcie mnie do wysłuchiwania monologów na temat tego serialu. Mam nadzieję, że nie zostanę ukamienowany w komentarzach…

O redaktorze

Z zawodu oświetleniowiec. Z pasji barista i pisarz. Entuzjasta wszelkiego rodzaju fantastyki, nie ważne w jakiej formie. Gry, książki, filmy. I jeszcze kawa. W dużych ilościach

Wszystkie artykuły