timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

1 lipca 2022 roku na platformie Hulu miała miejsce premiera filmu Księżniczka. Od niedawna można go także obejrzeć na Disney+. Pomimo że tytuł na to wskazuje, nie jest to raczej produkcja dla najmłodszych widzów. Jest to dość krwawa mieszanka kina akcji i fantasy. W jakie kłopoty wpadła tytułowa Księżniczka?
Film Księżniczka- obsada, reżyseria

Czy warto obejrzeć film Księżniczka?

Produkcja została stworzona przez 20th Century Fox i trwa 94 minuty. Jej reżyserem jest Le-Van Kiet. Znany jest on jako twórca takich filmów jak Rekin, Furia czy Łagodna. Rolę Księżniczki gra Joey King. Jest to młoda aktorka często pojawiająca się w ekranizacjach dla nastolatków. Największą sławę przyniosła jej główna rola w serii The Kissing Booth, którą można obejrzeć na Netflix. Pozostałymi aktorami, których możemy zobaczyć w The Princess, są między innymi Dominic Cooper, Olga Kurylenko czy Veronica Ngo.

Film Księżniczka- o czym jest?

Film opowiada historię młodej królewny. Poznajemy ją w momencie, gdy znajduje się zamknięta w bardzo wysokiej wieży. Z retrospekcji dowiadujemy się, że znalazła się ona tam, ponieważ odmówiła poślubienia Juliusa. Jest to okrutny i bezwzględny człowiek, który pragnie przejęcia tronu w królestwie. Księżniczka musi poradzić sobie nie tylko z nim, ale też z dziesiątkami jego rycerzy. Bohaterka sprytnie ucieka przed zastępami polujących na nią morderców. Jej umiejętności walki są bardzo imponujące. Często jest ona w stanie pokonać o wiele silniejszych i większych od siebie przeciwników. Jest tak, ponieważ już od najmłodszych lat trenowała ona pod okiem mistrzów. Nie braknie jej także waleczności i uporu. Zwłaszcza gdy na szali stoi życie jej, jej najbliższych oraz losy całego królestwa. Księżniczka musi dać z siebie wszystko by uratować swój świat.

Czy warto obejrzeć Księżniczkę?

Jest to kostiumowa produkcja, która na pewno spodoba się fanom scen walki. Na tym właśnie skupia się cały film, niestety kosztem innych elementów. Postacie i fabuła są bardzo proste i nierozbudowane. Główna bohaterka, schodząc ze szczytu wieży, pokonuje swoich przeciwników w krwawych scenach. Są one długie i dosyć brutalne. Przez to, że królewna doskonale radzi sobie z zabiciem każdego na swojej drodze, film staje się nieco przewidywalny. Nie jest to produkcja wysokich lotów, jednak fani krwawego kina akcji na pewno będą usatysfakcjonowani.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Disney+!