timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Na początku Sierpnia swoją premierę na platformie Netflix miała kolejna amerykańska komedia romantyczna, czyli Sezon ślubów. Produkcja skupia się głównie na ukazaniu kultury Indii, ale również tamtejszych obrzędów i tradycji związanych z zawieraniem małżeństw. Film przedstawia historię miłosną Ravi’ego i Ashy, którzy pod presją wywieraną przez rodziców, postanawiają wspólnie udawać szczęśliwą parę. Pozorują randki oraz chodzą na inne wesela. Jednak po jakimś czasie cała sytuacja doprowadza, że oboje się w sobie zakochują…

Udawanie miłości – czy to możliwe?

Nacisk stawiany przez rodziców Ashy (Pallavi Sharda) oraz Ravi’ego (Suraj Sharma), aby znaleźli sobie swoje drugie połówki, doprowadził do tego, że postanowili oni udawać przez cały sezon ślubów szczęśliwą parę. Dzięki temu, dali do zrozumienia potencjalnym kandydatom, że są już zajęci. Asha i Ravi spędzają ze sobą dużo czasu. Z dnia na dzień poznają się coraz bliżej. Okazuje się, że wspólny czas nie pomaga w całej tej sytuacji i nagle w ich udawaną relację zaczynają wkradać się prawdziwe uczucia. Dla bohaterów opowieści to znak, że nie muszą już niczego pozorować.

Niewyjaśnione sytuacje i sekrety

Niestety, od samego początku bohaterowie nie są ze sobą do końca szczerzy. Ravi zataił informację o swoim wykształceniu – nie ukończył prestiżowego MIT University. To nie koniec jego kłamstewek! Okazuje się, że wcale nie ma dobrze prosperującego start-upu, z którego tak bardzo dumni byli jego rodzice. Mężczyzna jest nieszczery nawet ze swoimi rodzicami, ponieważ potajemnie pomaga swojemu ojcu utrzymać jego restaurację. Mimo dobrych chęci Ravi’ego, Asha czuje się lekko zdezorientowana całą sytuacją. Czy zdoła ponownie zaufać komuś, kto kłamał na temat każdej sfery swojego życia?

Co z happy endem?

Po czasie oboje zaczynają mieć do siebie uczucia i okazuje się, że są dla siebie stworzeni. W całej historii nie obyło się bez problemów. Mimo ogromnej ilości przeciwności, które stanęły obojgu na drodze, udało się odbudować zaufanie i stworzyć szczęśliwy związek. Ostatecznie odnajdują drogę do siebie i opowieść kończy się happy endem. Asha i Ravi postanawiają spróbować i być ze sobą w prawdziwym, nieudawanym związku!

Sezon Ślubów – warto zobaczyć?

Sezon ślubów to dość lekka i przyjemna komedia romantyczna z uroczą fabułą. Mimo, że nie ma w niej spektakularnych zwrotów akcji i wszystko jest raczej do przewidzenia, to warto zobaczyć tę pozycję. Film zdecydowanie ucieszy wszystkich miłośników egzotycznych kultur. Kolory, muzyka, stroje, cała tamtejsza kultura Indii została ukazana w ciekawy sposób. Ponadto film znajduje się aktualnie w TOP10 Netflixa, dlatego tym bardziej zachęcamy do obejrzenia!

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły