timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Melancholijne “My heart will go on”, energetyczne “I’m a believer” czy hipnotyzujące “Red right hand”. Wystarczą dwa – trzy dźwięki i już mamy w głowie obraz Jacka tonącego podczas katastrofy Titanica czy rozbrajający uśmiech Osła ze Shreka, nie mówiąc już o dreszczyku przebiegającym po plecach podczas słuchania motywu z Peaky Blinders. Jeśli lubicie kawałki powiązane z Waszymi ulubionymi filmami, ten wpis będzie w sam raz dla Was!

“Red right hand” – Nick Cave And The Bad Seeds – Peaky Blinders

Serialu Peaky Blinders nie trzeba nikomu przedstawiać. Powiedzieć o nim sztos to małe niedomówienie. Na sukces produkcji poza grą aktorską, scenografią i bezbłędnym scenariuszem złożyła się także niesamowita ścieżka dźwiękowa. “Red right hand” otwiera każdy, do granic stylowy odcinek, podkręcając wrażenie tajemnicy i niebezpieczeństwa. Dzięki “Peaky F****n’ Blinders” kawałek zyskał popularność nie mniejszą niż sam serial.

“Bad Things” – Jace Everett – Czysta Krew

Niepokojące akordy “Bad Things” do dziś przyprawiają mnie o ciarki na plecach. Mimo, że nieprzeciętnie popularny swego czasu serial “Czysta krew” z sezonu na sezon stawał się coraz mniej interesujący, kawałek Jace’a Everetta nadal doskonale wprowadza w dobry, sprawdzony klimat seks-przemoc-fantasy. Puśćcie go głośniej, a zrozumiecie o czym mówię.

 

“I’m a believer” – Smash Mouth – Shrek

Trudno znaleźć bardziej optymistyczny utwór, zgodzicie się? Kawałek aż kipi dobrą energią. Nie wyobrażam sobie Shreka bez “I’m a believer” a Wy? Piosenka raczej spodziewanie zyskała miano poprawiacza nastroju i stała się nieodłącznym elementem serii o zielonym ogrze! Polecam podkręcić głośność i wykonać solo na niewidzialnej gitarze elektrycznej!

 

“I See Fire” – Ed Sheeran – Hobbit: Pustkowie Smauga

To właśnie dzięki drugiej części ekranizacji Tolkienowskiej trylogii o Hobbicie Ed Sheeran zaprezentował się szerokiej publiczności na całym świecie. “I see fire” stał się jednym z najczęściej odtwarzanych utworów w 2013 roku i nie ma się czemu dziwić. Utwór jest przejmujący i po prostu bardzo dobry! Stał się tak dobrym muzycznym logo dla “Pustkowia Smauga”, jak dopieszczane miesiącami piosenki do kolejnych odsłon Bonda!

“My heart will go on” – Celine Dion – Titanic

I wreszcie przyszedł czas na bijące wszelkie rekordy popularności w latach 90-tych “My heart will go on”. Sukces utworu przerósł oczekiwania twórców “Titanica”, gdyż piosenki nie było w zasadzie w planach. Mimo to, przez blisko pół roku nie schodziła ze szczytów list przebojów w różnych częściach świata. “Titanic” i “My heart will go on” to połączenie idealne!

[wp-review]