timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Dziś pod lupę bierzemy Quiz imprezowy: The Greatest Hits od Edgard Games. Gra ta należy do serii Quiz imprezowy, a w niej takie gry jak: piłka nożna, wiedza ogólna, teorie spiskowe, logika. Na zdrowy rozum. Łamigłówki i zagadki oraz Kulturowe filmy i seriale. Gra karciana jest wykonana w małej, przenośnej i poręcznej wersji.

Quiz imprezowy: The Greatest Hits  – Wprowadzenie

W pudełku są karty z 162 pytaniami i odpowiedziami na nie z tyłu. Warto też wspomnieć o szacie graficzną, którą pięknie wykonał Maciej Łozowski. Gra jest dedykowana dla wieku +12 lat i można grać oczywiście od 2 graczy do ilu się chce.

Zasady są dość proste. Można grać w dwóch wersjach. Wersja pierwsza gracze przekazują sobie talię kart i czytają sobie wzajemnie pytania, wskazana gdy jest 2-4 graczy. Wersja druga gdy graczy jest więcej od 5, wyłania się mistrza gry, która czyta pytania wszystkim na raz i za dobre odpowiedzi przyznaje punkty.

Oczywiście za dobrą odpowiedź jest dobry punkt, za złą brak punktu i wygrywa ten, kto ma więcej punktów. Można w środku znaleźć pytania z muzyki światowej i polskiej, o życie artystów, zespoły i przekaz piosenek. Pytania są a, b, c, więc zawsze można strzelać.

Quiz imprezowy: The Greatest Hits –  Przykładowe pytania:

• Dlaczego Maryla Rodowicz nie wystąpiła w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie w 1962 r.?
• Jakie piersi miała Peggy Brown z zespołu Myslovitz?
• Dzielnicy, którego miasta dotyczy utwór Gangnam Style?
• Jakie przeczucie ma bohater piosenki I Gotta Feeling?
• Piosenkę z serialu Świat według Kiepskich śpiewał zespół?

Quiz imprezowy: The Greatest Hits –  Podsumowanie

Podsumowując sama gra opiera się na prostych zasadach, nie jest skomplikowana, a przy podchwytliwych pytaniach można się pośmiać. Myślę, że dużym plusem jest to, że gra zawiera pytania o samej muzyce, ze względu na to, że jest mało gier planszowych skupionych tylko na tym temacie.

Jednak może to być też wada, ze względu na to, że w tej grze osoby nie znające się na muzyce mogą czuć się nieswojo, wiadomo, że nie musi tak być, ale może. Według mnie to gra głównie dla paczki znajomych, którzy w tej tematyce się odnajdują, interesują oraz chcą się wykazać i popisać swoją wiedzą w tym temacie.

Ostatnim słowem gra jest ciekawa, można wiele się dowiedzieć, popisać się wiedzą oraz pośmiać. Gra sądzę jest bardziej dedykowana dla osób bardziej zainteresowanych światem muzycznym, artystami i zespołami, ciekawostkami z ich życia i właśnie takim osobą polecam tą grę, w innym wypadku może się nie sprawdzić.

Życzymy Miłego Grania!