timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Las Vegas jest jednym z najpopularniejszych miast USA. Nazywana jest stolicą hazardu, gdyż kasyn tam jest multum, a w nich ludzie, którzy za sprawą jednej decyzji mogą dużo zyskać, ale też sporo stracić. O wszystkim decyduje kulka w ruletce, kości, czy karty do blackjacka, oraz coraz to wymyślniejsze slotsy. Ravensburger postanowiło nas zabrać w te rejony i przetestować nas z rzeczy, które wytrawny klient kasyna powinien mieć. Zagrajmy w Las Vegas wydawnictwa Ravensburger.

Skrót zasad Las Vegas

Ocena

Jeśli chodzi o wykonanie i estetykę, to po dodruku i redisignie jestem zdania, że tamta okładka była piękniejsza, ale to jest moje zdanie. Reszta wygląda bardzo dobrze. Co do jakości to też zastrzeżeń wielkich nie widzę, więc co do kategorii grafika, stawiam im bardzo dobry z minusem.

Las Vegas jest grą dobrą. Nie nastawiałem się na nic wielkiego, raczej spodziewałem się przyjemnego odmóżdżacza, który przedstawi Las Vegas w najlepszym świetle. Jest to loteria, w której musimy mieć szczęście i podejmować prostą decyzję: w które kasyno inwestować? Ja zauważyłem, że tu górę biorą 2 strategie: ilość lub jakość: albo pozbywamy się kilku kostek, by przestraszyć gracza, że tego kasyna to już nie zdobędzie, albo grać pojedynczo, by mieć więcej kostek w kolejnych turach. To jest bardzo przyjemny odmóżdżacz, który klimatem i rozgrywko przypomina realia kasyn z Vegas.

Czułem się rozczarowany w kilku kwestiach. W kasynie możemy zyskać, ale też i stracić pieniądze. Tutaj możemy jedynie zyskiwać i jakoś mnie to gniecie tutaj. Gdyby na przykład w zasadach pozwolono na coś, co pozwoli na przerzut kośćmi w zamian za wygrane wcześniej dolary i żeby bardziej było to ryzykowne, ta zapłata odbywała się w ciemno, to zapewne dodałoby tej grze ognia. Taki mój pomysł na urozmaicenie rozgrywki, który bym tu wprowadził. Słyszałem także, że jest Las Vegas Boulevard, więc nakłaniam Ravensburger, by wprowadzili do Polski i ten dodatek.

Na koniec

Las Vegas to bardzo prosta i przyjemna gra, która jest takim mini symulatorem hazardzisty. Tu szczęście, trafne decyzje i jeszcze lepsze inwestycje mogą laureatowi przynieść wygraną liczoną w setkach tysięcy dolarów. Moim zdaniem udał się ten tytuł, gdyż jest to bardzo miła mini gierka hazardowa. Jeszcze raz chcę zaapelować do Ravensburger o szybkie sprowadzenie Las Vegas: Boulevard do polskich sklepów. Jeżeli poszukujecie czegoś lekkiego, to Las Vegas powinien przypaść Wam do gustu.

Życzymy Miłego Grania!

Nasza ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 8/10
    Pomysł - 8/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły