timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dziś na warsztat wziąłem zabawkę. Z lekka zdziwieni? Chyba nie, bo kilka takich zabawkowych gier już tu recenzowałem. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem profil Techno Games Polska, to zdziwił mnie ich dość elektroniczny i robotyczny asortyment, na tyle że postanowiłem z nimi porozmawiać i zawiązać współpracę. Dziś zrecenzuję Wam ich produkt, czyli dość nietypową zabawę w pojedynek strzelniczy bez ofiar i rannych. Zagrajmy w Laser Warriors!

Laser Warriors - GameBy.pl

Zasady gry w Laser Warriors

Po założeniu ekwipunku w odpowiedni sposób i uruchomieniu go rozpoczynamy zabawę. Dwoje graczy ma na ręku założoną tarczę, do dłoni przytwierdzoną lampkę strzelniczą, a do klatki piersiowej przymocowany celownik. Można założyć maskę, ale to tylko klimatyczna ozdoba.

Laser Warriors - GameBy.pl

Po uruchomieniu urządzeń gracze dostają 8 żyć widocznych na ich celowniku, a celem jest wykończenie przeciwnika. Można atakować, można się bronić, tylko trzeba pamiętać o tym, by było sprawiedliwie. Lampka strzelnicza i tarcza muszą znajdować się na tej samej ręce. Kto pierwszy wyzeruje licznik przeciwnika, ten jest zwycięzcą.

Ocena Laser Wariors

Jeśli chodzi o wygląd, to dostałem z lekka monstrualne pudełko, gdzie znalazłem ekwipunek potrzebujący 18 baterii i instrukcję. Oczywiście wszystko jest dobrze zabezpieczone i dobrej jakości.

Jak wygląda sprawa z komfortem? Faktycznie jest to zrobione na dziecięcą miarę. Co prawda celownik na klatce piersiowej jest wygodny, tak moja wielka łapa nie mogła sobie poradzić z lampką strzelniczą, która zbytnio uciskała. Maskę założyłem raz i pomimo tego, że wszystko widziałem, to też jestem na nią za duży. Na dzieci pasuje to idealnie.

Laser Warriors - GameBy.pl

Z zabawą jest tak, że bawiłem się, jak dziecko. Ja wiem, że widok 25-latka biegającego w masce, który gestami Spidermana udaje że strzela, nie wygląda zbyt poważnie, ale bawię się doskonale. Skoro dla mnie jest to dobra zabawa, to wyobraźcie sobie co dzieci by powiedziały :)

Ujmuje mnie w tej grze to, że zmusza do aktywności fizycznej. Aby wygrać, trzeba się nabiegać niczym w paintballu. Zabawa ta ma też widoczny jeszcze jeden wabik. Wykorzystanie nowych technologi i ten cały berek jest tak klimatyczny, że dzieciaki mogą poczuć się jakby były w Fortnite’cie albo innej grze komputerowej. Światła, dźwięki i nowoczesny outfit tej całej zabawy. Klimat oddany na całego.

Czy jest na co narzekać? Niektórych cena tego zestawu może odstraszyć, czyli ponad 200zł patrząc po sklepach internetowych, ale… zabawka jest warta swojej ceny. Nowoczesny wygląd i efekty, które robią wrażenie. Zabawa o dość prostych zasadach, która daje sporo emocji, sporo ruchu i wycieńczenia. Sam złapałem się na wyczerpującym zmęczeniu, które skwitowałem „Jeszcze raz”. Po prostu wciąga!

Na koniec

Naprawdę polecam Laser Warriors. Ta dość niepozorna i lekko kosztowna zabawka może przyprawić emocji godnych parków rozrywki, gdzie bawicie w się w laserowego paintballa, czy coś tego typu. Nie wiem jak inni, ale ja się poczułem jak duże dziecko.

Tutaj kupicie Laser Warriors najtaniej!

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły