timer
Przewidywany czas czytania to 5 minut.

Memy, czyli podpisane obrazki, które mają za zadanie rozbawić odbiorcę. Memy zalały internet i znalazły swoich głównych bohaterów, a ofiarami są nasz Prezydent, pechowy Brian, Dziwny Pan ze Stocka, czy czterech nerdów ze stołówki. Czy fenomen internetów będzie dobrym pomysłem na planszówkę? Zagrajmy w Memy wydawnictwa Kojar!

Memy

Skrót zasad Memy

Uczestnicy dostają po 10 kart i wybierają sędziego, który wylosuje obrazek. Kto grał w Cards Against Humanity, ten zna mechanikę gry. Sędzia pokazuje wylosowany obrazek i oczekuje na odpowiedzi grających.

Grający ze swojej ręki wybierają najzabawniejszy podpis. Sędzia miesza odpowiedzi, wybiera największą bekę i daję punkt jego właścicielowi. Najbogatszy w punkty po ustalonej wcześniej liczbie rund, wygrywa 🙂

Memy

Ocena

Jeśli chodzi o wygląd, to dostajemy dobrej jakości karty, dobrej jakości fotografię, które moja matka chce mieć jako pocztówki, ulotkę z instrukcją i taki drobiazg, który miał nam służyć jako podstawka, ale coś się zepsuło i postanowiliśmy duperela wyrzucić. Całość jakościowo oceniam na dobry, a estetykę na bardzo dobry. Propsuję za dwujęzyczne karty 🙂

Mamy zdjęcia, autorzy radzą nam używać zdjęć z telefonu, mamy masę kart… Czy to jest zabawne? Czy ta gra bawi? Powiem tak. Regrywalne to jest, bo posiada dużą pulę podpisów i zdjęć też ma dużo.

Zasady ma proste i szybko się w to gra, bo jedynie szukasz dobrego podpisu i czekasz na werdykt. Mechanicznie ta gra jest dobra, bo korzysta ze znanego i sprawdzonego pomysłu na gry imprezowe, czyli jest kolejną z odmian „CAH” i tak jak CAH jest kontrowersyjna. Dlaczego?

Poczucie humoru bez granic i bez hamulców. Ok. Ja się potrafię śmiać ze wszystkiego, ale z umiarem. Z Boga też, bo wiem, że ten gościu ma spore poczucie humoru, skoro pozwala mi żyć 😛 Ja jestem zwolennikiem żartowania ze wszystkiego i ze wszystkich, lecz taki humor ma swoich przeciwników i sam byłem świadkiem rezygnacji z gry, bo kogoś ten tytuł oburzył, czy zostawił niesmak.

Ja w to gram i ani razu nie odszedłem od stołu. Może dlatego, że Seth Mcfarlane swymi bajeczkami, oraz Loża Szyderców wyprała mnie z powagi i South Park bawi mnie do łez. Krótko mówiąc… gra jest tak dobra, jak wyluzowani są jego uczestnicy, choć przyznam, że rozbawiła mnie ta gra, ale nie położyła na łopatki ze śmiechu… A tego się spodziewałem po tej grze.

Memy

Druga sprawa: Podróbki, kradzione licencje, taka sytuacja. Z tego, co słyszałem u Rudej z kanału „BlueberryMuffin cake” Kojar cały ten pomysł zrobił na legalu, czyli kupił licencję na stworzenie gry, zrobił ją, jak umiał i teraz może ją promować i sprzedawać, więc… Ja się czepiać nie będę. Po Prostu Kojar zrobił „Why do you Meme” Po Polsku i chwała im za to.

Na koniec

Jeżeli szukacie gry, która przypomni wam CAH i chcecie poczuć się jak autorzy memów, to Memy powinny znaleźć się na waszym imprezowym radarze. Humor tu jest bez ograniczeń, bez hamulców, bez sensu i bez cenzury.

Rozbawiła mnie ta gra, choć spodziewałem się więcej… Poprzeczka moja zawieszona jest bardzo wysoko, jeśli chodzi o te sprawy. Gra jest dobra, prosta i szybka w swojej rozgrywce, więc na imprezach sprawdzi się doskonale.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 8/10
    Pomysł - 8/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły