timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Konkurencja między Apple i Microsoft często staje się źródłem zmian, których skutki okazują się bardzo pozytywne dla użytkowników sprzętu obydwu firm. Tym razem mamy do czynienia z podobną sytuacją. Microsoft nie mógł pozostawić konkurentowi wyłączności, jeśli chodzi o małe, przenośne komputery. Z tego powodu w życie wszedł projekt Volterra. Czy firma ma szansa dorównać Apple?

Projekt Volterra – Nadszedł czas na zastosowanie procesorów ARM

Procesory ARM to stosunkowo świeża rzecz, chociaż patrząc na to w kontekście błyskawicznych zmian w rozwoju technologicznych, parę lat może wydawać się długim okresem. Mimo to, były one głównie wykorzystywane przez Apple. I to z dużym powodzeniem. Procesory zapewniały niezwykłe szybkie działanie w każdym sprzęcie, w którym zostały zastosowane. Volterra - Gameby.pl

Microsoft postanowił w końcu coś z tym zrobić, przy okazji decydując się na wyprodukowanie swojego pierwszego komputera mini. Dotychczas taki sprzęt kojarzył się głównie z firmą z logiem nadgryzionego jabłka. Mac mini odnosił wielkie sukcesy i był wybawieniem dla osób, które potrzebowały przenośnej stacji roboczej, a jednocześnie nie chciały decydować się na laptopa.

Projekt Volterra zakłada stworzenie przez Microsoft mini komputera, opartego na procesorze ARM. Dzięki temu, będzie on mógł dorównywać wydajnością konkurentowi. To jednak nie wszystko, co skrywać będzie nowy sprzęt.

Projekt Volterra – Specjalne narzędzie dla deweloperów

Mini PC ma być sprzętem przeznaczonym specjalnie dla deweloperów. Będzie wobec tego zawierał zbiór narzędzi służących między innymi do programowania, a także tworzenia aplikacji współdziałających z systemem Android. To wszystko ma sprawić, że nowy komputer od Microsoft będzie idealnym narzędziem deweloperskim. Volterra - Gameby.pl

Dotychczas jedynym mniejszym urządzeniem firmy, jeśli chodzi o komputery był laptop Microsoft Surface. Warto jednak zaznaczyć, że miał on swoją premierę w 2015 roku. Firma słusznie stwierdziła, że nadszedł w końcu czas na dogonienie konkurencji.

Rynek mini komputerów w Polsce to wciąż rzecz niezwykle niszowa. Nie ma jednak powodu by zakładać, że nie zmieni się to po premierze nowości od Microsoftu. Warto jednak zaznaczyć, że będzie to produkt skierowany do twórców. Nie zdobędzie zatem serc przeciętnych konsumentów.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły