timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Program lojalnościowy Microsoft Rewards został właśnie uruchomiony w Polsce. W innych krajach był on obecny już od dawna, teraz możemy cieszyć się nim i my. Jego celem jest zachęcenie użytkowników do korzystania z wszelakich usług i aplikacji Microsoftu. Czy program ma szansę na zyskanie popularności i co możemy otrzymać w zamian za wykonywanie zadań?

Microsoft Rewards – Punkty za wykonywanie wyzwań Microsoftu

Microsoft Rewards do złudzenia przypomina programy, które doskonale znamy, ponieważ pojawiają się w internecie od lat. Wykonywanie codziennych wyzwań w zamian za specjalne punkty to stary patent, który sprawdzał się lepiej lub gorzej.

Dla mniej obeznanych w temacie zaznaczę, że podobne programy zwykle borykały się z jednym, podstawowym problemem. Wynagradzanie użytkownika nie było współmierne do ilości zadań, jakie musiał on wykonać. Najpopularniejszym przykładem są wszelakie strony, oferujące punkty za wykonywanie wyzwań w grach. Osoby, które liczyły na łatwe zgarnięcie bonusów szybko przekonywały się, że przyjdzie im grać w dany tytuł naprawdę długo, zanim otrzymają w zamian coś wartościowego.Microsoft Rewards - Gameby.pl

Microsoft Rewards – Korzystaj z przeglądarki i otrzymuj bonusy

Wygląda na to, że Microsoft Rewards również zmierzy się z podobnym problemem. Zacznijmy jednak od początku. Aby wziąć udział w programie, należy zarejestrować się na stronie, używając do tego konta Microsoft. Następnie możemy zobaczyć, co trzeba zrobić danego dnia, aby otrzymać punkty. Wirtualną walutę można wymienić na karty podarunkowe do różnych z sklepów oraz bonusy w grach, takich jak na przykład League Of Legends.

Jak na razie, punkty dostępne są jedynie za korzystanie z przeglądarki Bing. Wiadomo jednak, że w innych krajach są one przyznawane chociażby za granie w gry. Tutaj pojawia się zasadniczy problem. Aby dostać punkty, wystarczy na przykład wyszukać odpowiednie hasło za pomocą przeglądarki. Zadanie banalnie łatwe. Sprawia to jednak, że liczba punktów, które dostaniemy jest bardzo niska.Microsoft Rewards - Gameby.pl

Problematyczne jest właśnie używanie przeglądarki Bing. Trzeba przyznać, że na co dzień mało kto z niej korzysta. Nawet jeśli, ktoś zmotywowany nagrodami, chciałby zacząć po prostu korzystać z niej na co dzień, to i tak nie otrzyma on za to punktów. Warunkiem jest wpisywanie odpowiednich haseł, widocznych na stronie.

Być może sytuacja zmieni się, kiedy dostępne zaczną być zadania w grach. Na razie jednak program Microsoftu wydaje się raczej bezużyteczny. Wysiłek poświęcony na wykonywanie aktualnie dostępnych zadań, w ogóle nie jest współmierny do możliwych do otrzymania nagród.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły