timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

O czym była pierwsza część “Enoli Holmes”? Krótkie streszczenie

Na początku krótkie przypomnienie ostatnich przygód i losów Enoli, która w dniu swoich szesnastych urodzin zostaje porzucona przez matkę i zdana na swoich dwóch starszych braci, którzy nie do końca mają pojęcie jak podejść do nastolatki, dlatego też Enola szybko trafia do żeńskiej szkoły z internatem. Jednak jej żywiołowość nie pozwala zostawić tej sprawy bezczynnie i młoda dziewczyna wyrusza rozwiązywać kolejne zagadki, aby odnaleźć swoją matkę.

Enola Holmes 2 – Zarys fabuły

W drugiej części fabuła jest bardziej zagmatwana, Enola zdecydowanie wierzy w swoje możliwości i stawia na rozwój otwierając swoją własna agencję detektywistyczną w Londynie. Jednak dość szybko okazuje się, że jej prowadzenie nie należy do najłatwiejszych rzeczy, przez co Enola podejmuje trudną decyzję o jej zamknięciu. Dużo miejsca w fabule poświęcono wątkowi skomplikowanych rodzinnych relacji, które panowały w domu Holmesów, przyjemnym akcentem jest też poruszenie tematu rewolucji feministycznej oraz strajków wybuchających pod koniec XIX wieku więc pomimo docelowego przeznaczenia filmu skierowanego ku młodszym odbiorcom, starsi widzowie również mogą znaleźć tutaj coś dla siebie. Wiele zagadek i jeszcze więcej niewiadomych, zagmatwane śledztwo, a to wszystko w niesamowicie oddanym klimacie epoki sprawia, że film idealnie wpasowuje się w repertuar na jesienne wieczory.

Obsada “Enola Holmes 2”

Tytułową bohaterkę filmu gra znana z wcześniejszej części Millie Bobby Brown, a w jej brata Sherlocka, znanego na całym świecie ze swoich detektywistycznych sukcesów wcielił się Henry Cavill, a ich żywiołową matkę zagrała Helena Bonham Carter. Obok nich na ekranie zobaczymy Louis Partridge jako Viscount Tewkesbury, David Thewlisa jako Graila, Adeela Akhtar grającego Lestrade, Susan Wokoma w roli Edith, Róisín Monaghan w postaci Hildy Lyons, Sharon Duncan-Brewster jako Mira Troy, w rolę Dr Watsona wcielił się Himesh Patel, Abbie Hern jako Mae oraz Hannah Dodd w roli Sarah Chapman. Obie części filmu reżyserował Harry Bradbeer.

Kiedy i gdzie obejrzeć film?

Zarówno pierwsza jak i druga część opowieści o życiu nastoletniej Enoli Holmes jest dostępna w serwisie Netflix. Pierwsze zwiastuny zdradzające, czego możemy się spodziewać podczas seansu pojawiły się już we wrześniu 2022 roku, a sama premiera odbyła się w piątek 04.11.2022 roku.

Czy powstanie trzecia część?

Dalsza kontynuacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak już wiadomo, że Enola Holmes w drugiej części ponownie skradła serca widzów i stała się jedną z najchętniej oglądanych produkcji na Netflixie, dodatkowo zakończenie filmu pozostawia otwarte drzwi potencjalny ciąg dalszy. Ponadto zarówno reżyser jak i odtwórczyni głównej roli są pozytywnie nastawieni na możliwość dalszej współpracy przy tworzeniu nowych, filmowych przygód Enoli.

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

O redaktorze

Nazywam się Natalia Janaszczyk, jestem studentką Innowacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wszystkie artykuły