timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Drodzy gracze gier komputerowych. Czy pamiętacie popularną grę Spore? Ta gra polegała na stworzeniu własnego stwora i próbie jego klimatyzacji w swoim świecie. To oczywiście skrót zasad gry, w którą grałem lata temu. Potworki są coraz częstszym elementem w bajkach i popkulturze. Sama Lady Gaga nazywa swoich fanów „Little monsters” (Sam jestem jednym z nich i się z tego nie wstydzę). Dziś o propozycji Piatnika dla najmłodszych. Zagrajmy w Monstars.

Monstars - GameBy.pl

Reguły gry Monstars

Każdy z uczestników bierze swoją talię kart i rozpoczynamy zabawę, której celem jest zdobycie 10 punktów. Jak zdobyć co najmniej jeden punkt? Z głównej talii kart losowany jest stworek, którego trzeba jak najszybciej ze swoich kart odwzorować. Kto pierwszy to zrobi, wygrywa kartę, czyli zdobywa 1 punkt. Istnieje także nieco trudniejsza wersja „na pamięć”, gdzie potwór jest widoczny przez 10 sekund i po tym czasie rozpoczynamy tworzenie potwora, którego musimy sobie przypomnieć.

Ocena

Na początek grafika i jakość, która ma swoje mocne i słabe strony. Z tych silniejszych stron mogę wymienić jej dość sympatyczny wygląd i dobrze wytłumaczoną instrukcję. Czas pomówić o mankamentach, czyli czymś, co psuje grę w Monstars. Widzę tu lichej jakości karty i zbyt duże pudełko z kiepską wypraską, czyli słabo jak na grę dla najmłodszych.

IMG_0046

Rozgrywka: Nic wielkiego i odkrywczego to nie jest. Jest to gra z półki gier „łatwych prostych i przyjemnych” potocznie mówiąc. Radość mnie wzięła, jak zobaczyłem, z jakim entuzjazmem testowali tę grę.najmłodsi kupieni tym, że mogą się pobawić w „ubierankę”, czy też tworzenie potworka. Prostota tej gry tkwi w tym, że objaśnienie zasad tej gry zajmuje mniej niż minutę. Czas gry nie powinien przekraczać 10 minut, więc szybko się nie znudzicie. Najmłodszych ta gra porwała i nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem taką ekscytację z gry. Jeśli chodzi o mnie to niestety, ale wyrosłem z tego. Chyba nie jestem targetem tej propozycji wydawnictwa Piatnik, choć gra pamięciowa w Monstars mi się podoba.

Na koniec

Monstars to gra główne skierowana na dzieci i na ludzi, którzy nie wymagają od gier wiele. Ta zabawa to czysty refleks w milusim wydaniu. Dziecięcy sztab testerski został tym kupiony, a ja się wykpię tym, że z tego wyrosłem.

Życzymy Miłego Grania!

[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły