timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Seria Fifa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów sportowych na świecie. Cała seria królowała na rynku gier przez nie małą ilość lat. Jednak to co dobre kiedyś się kończy. Co oznacza to wydarzenia dla fanów cyfrowej piłki nożnej?

Czy plotki się potwierdzą?

Od jakiegoś czasu po Internecie krążyła plotka o końcu znanej serii. Choć były to pogłoski, tak ostatnio zostały one potwierdzone. Czy to oznacza koniec całej serii? W zasadzie można powiedzieć, że tak, jednak nie jest to totalny koniec.
Faktem jest, że umowa między EA i FIFĄ skończył się tak, elektronicy wychodzą z pewną alternatywą, która może pokazać się już w przyszłym roku. Lecz zacznijmy od początku. Ostatnią odsłoną serii będzie Fifa 23, która ukaże się podobnie jak poprzednie części. Natomiast EA będzie nadal wydawać takie gry, jednak pod inną nazwą. Wszystko będzie wychodziło pod nazwą – EA Sports FC. „W zgodzie z naszą wspólną ideą, by służyć fanom futbolu na całym świecie, jesteśmy podekscytowani kontynuacją naszego partnerstwa z EA SPORTS FC.

Czy to koniec  najlepszej serii gier piłkarskich?

Wspólnie chcemy dostarczać graczom najbardziej realistycznych i autentycznych doświadczeń, związanych z rozgrywkami klubowymi, które ekscytują kibiców na całym świecie.” – tak o całej koncepcji wypowiedział się Guy-Laurent Epstein, dyrektor Marketingu UEFA.
Również od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje na temat przejęcia prac nad kolejnymi odsłonami Fify przez inne studio. Tym kimś miało być studio Take-Two, które dostarcza graczom jedną z bardziej znanych symulacji o grze w koszykówkę –NBA-2K. I taki wybór byłby dość naturalny. Nie mniej w tym temacie nie ma jeszcze oficjalnych informacji.

Póki piłka w grze……

Można powiedzieć, że dla fanów piłki nożnej takie zmiany mogą czymś wręcz niezauważalnym. Być może da to zupełnie nowym odsłoną, duże ulepszenia jeśli chodzi rozgrywkę, grafikę czy inne kwestie techniczne. Nie mniej można stwierdzić, że kończy się pewien rozdział w historii znanej symulacji traktującej o grze w piłkę nożną.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły