timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dowiedzieliśmy się, że TikTok będzie brał się za tworzenie i udostępnianie swoim użytkownikom gier. Jak dobrze wiemy, to nie pierwszy taki przypadek. Już jakiś czas temu wprowadzono gry na Facebooka, później Netflix zaskakiwał nas interaktywnymi produkcjami, gdzie oglądający brał sprawy w swoje ręce. Wygląda więc na to, że coraz większa liczba serwisów stara się zachęcać graczy do korzystania ze swoich usług. Czy gry, które będą dostępne na TikToku, podbiją serca użytkowników?

Gry na TikTok – Nowa funkcja już niedługo?

Nowa funkcja jest obecnie testowana w Wietnamie. Nie wiemy z tego względu zbyt wiele o tym, jak gry na TikToku mogłyby funkcjonować. Czy będzie to coś w stylu dobrze znanych i jednocześnie mało lubianych interaktywnych reklam? Czy tak jak algorytm aplikacji dopasowuje filmy do naszych preferencji, tak wybór gier również będzie spersonalizowany? Możliwe, że będzie to całkiem odmienna funkcja aplikacji, wcale nie połączona z sekcją wideo. Na razie jednak wiemy bardzo niewiele. TikTok - Gameby.pl

Gry mają być tworzone przy pomocy HTML5. Pytanie, czy aplikacja może pozwolić sobie na obecność bardziej rozbudowanych produkcji. W końcu, kiedy chcemy zagrać w ciekawą, porządnie zrobioną grę, to mamy całkiem spory wybór pozycji w sklepie z aplikacjami na naszym smartfonie. Osoby wchodzące na TikToka raczej zaglądają tam ze względu na filmiki. Sporo platform próbowało zrobić coś podobnego funkcji wideo na TikToku. Koniec końców okazało się, że chiński gigant jest pod tym względem nie do przebicia.

Paradoksalnie, gry na które zdecyduje się firma, muszą spełniać sporo wymagań. Podobną funkcją mogą się co prawda cieszyć już od dawna użytkownicy w Chinach. Z oczywistych względów jest jednak ciężko dowiedzieć się, jak sprawdza się to na wschodzie.

Gry na TikTok – Dużo niewiadomych

Jak widać, o grach na TikToku nie wiemy zbyt wiele. Jeśli nowa funkcja nie okaże się zbyt inwazyjna, powinna przynieść firmie wyłącznie zyski. Spójrzmy chociażby na wymieniony już przykład gier z Facebooka lub Netflixa. Zainteresowani z chęcią z nich korzystają, tym bardziej obojętnym nie przeszkadzają one w korzystaniu z platformy. TikTok - Gameby.pl

TikTok znany jest z trzymania użytkownika przy ekranie przez ekstremalnie długi czas. Jeżeli więc gry okażą się zbyt nachalne, może to skutkować zniechęceniem u sporej części korzystających z aplikacji. Na razie nie ma co zakładać czarnych scenariuszy, gdyż prowadzone testy powinny wykryć wszystkie niepożądane cechy nowej funkcji.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły