timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Wiele osób twierdzi, że najlepsze seriale i filmy powstają na podstawie prawdziwych wydarzeń. Jesteś miłośnikiem dokumentów? A może chcesz zapoznać się z tym gatunkiem? Mamy dla Ciebie listę najbardziej polecanych seriali dokumentalnych, które z pewnością przyniosą Ci wiele momentów rozrywki. Zapoznaj się z nimi – gwarantujemy, że warto!

Nasza Planeta – coś dla fanów zwierzątek!

Nasza Planeta to fascynujący serial, który złapie za serce niejednego miłośnika flory i fauny. Seria idealnie przedstawia świat zwierząt – jak radzą sobie z niebezpieczeństwem, walczą o przetrwanie czy potomstwo, a to wszystko otoczone wspaniałymi ujęciami w bardzo dobrej jakości – tak, aby widz mógł poczuć, że towarzyszy zwierzętom w ich życiu i widzi każdy szczegół oraz detal. To naprawdę ciekawa propozycja, jeśli masz ochotę na chwilę relaksu, a przy tym pragniesz dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat dzikiej zwierzyny. Każdy odcinek mówi o innej części flory i fauny, wątki są podzielone tematycznie, przez co wszystko bardzo przyjemnie się ogląda. Zachęcamy serdecznie do sprawdzenia serii Nasza Planeta – miła odskocznia z edukacyjnym celem!

Chef’s Table – gotowi na ucztę?

Chef’s Table to serial kulinarny. Przedstawia on historie wielu znanych szefów kuchni z całego świata. Nie zabraknie pysznych dań, smaku, a ponadto chwil przepełnionych potem i łzami. Serial dokumentalny Chef’s Table zachwyci nie tylko fanów gotowania, ponieważ z ciekawej perspektywy ukazuje wszelkie trudności i sukcesy w zawodzie kucharza. Seria zawiera aż sześć interesujących sezonów, dlatego nie czekaj i zapoznaj się z nimi. Całość dostępna dla każdego na platformie streamingowej Netflix!

Making a Murderer – niesłusznie oskarżony?

Making a Murderer to serial oparty na faktach. Jest niezwykle interesujący, ponieważ ukazuje prawdziwą historię niejakiego Stevena Avery’ego, który został niesłusznie skazany na wiele lat więzienia. Straszne, prawda? Posądzono go o najgorsze – zabójstwo, a także napaść. Co ciekawe, nagranie dwusezonowego serialu zajęła tórcom aż 10 lat! W tym czasie udało się im stworzyć bardzo wciągającą serię, z bardzo utalentowaną obsadą i ciekawymi wątkami. Widz może poczuć się świadkiem prawdziwej gry o wolność, a do tego, krok po kroku, rozwiązuje kryminalną zagadkę. Making a Murderer z pewnością zapewni Ci wiele ciekawych doznań, dlatego nie zwlekaj i zapoznaj się z przerażającą historią Stevena. Serial dostępny do obejrzenia na platformie Netflix!

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły