timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

E-sport to jeden z fenomenów rozrywkowych XXI wieku. W ciągu ostatnich kilkunastu lat rywalizacja w grach wideo stała się intratnym biznesem, a na drużyny, graczy i nagrody pieniężne w turniejach wydaje się miliony. Niektóre drużyny e-sportowe, takie jak Ninjas in Pyjamas czy Natus Vincere, stały się znane milionom fanów na całym świecie.

Nie powinno więc dziwić, że w ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się także zakłady na gry e-sportowe. Jakie wydarzenia czekają na fanów obstawiania w 2022 roku? Jeśli chcecie wiedzieć, co obstawiać i jakie są główne turnieje w e-sporcie w nadchodzących tygodniach, to dobrze trafiliście!

Roobet Cup – 22.06-30.06

Kalendarz e-sportowy na rok 2022 będzie obfitował w intensywne rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Obecnie rozgrywany jest turniej IEM Dallas, a społeczność i legalni bukmacherzy z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie Pinnacle Cup i BLAST Premier Spring Finals. Jednak przed finałami wiosennymi odbędzie się Roobet Cup, europejski turniej online organizowany przez platformę kasynową Relog Media. W turnieju wezmą udział światowej klasy drużyny, w tym Astralis, FaZe Clan i Cloud9.

Roobet Cup to turniej rangi S, w którym do wygrania jest 250 000 dolarów. Ten turniej online rozpocznie się 22 czerwca 2022 roku i potrwa do 30 czerwca 2022 roku. Organizatorzy nie ujawnili jeszcze dokładnej daty i godziny rozgrywek. W turnieju Roobet Cup weźmie udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy, w których znajdą się po cztery zespoły. Faza grupowa będzie rozgrywana w formacie podwójnej eliminacji (GSL), a wszystkie mecze będą zostaną rozegrane w systemie BO3. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy playoff, a pozostałe drużyny zmierzą się w eliminacjach.

W fazie playoff bierze udział osiem drużyn z faz grupowych. Będą one rozgrywane w formacie pojedynczej eliminacji. U bukmacherów online pretendentami do wygranej są ekipy Team Spirit, FaZe Clan i Outsiders.

RLCS Spring Split Major – 29.06-03.07

Wszyscy czekają na Rocket League Championship Series (RLCS) Spring Split Major! Wydarzenie rozpoczyna się 29 czerwca 2022 roku w Copper Box Arena w Londynie, w tym samym miejscu, w którym Justin “jstn.” Morales sięgnął po puchar podczas Mistrzostw Świata Rocket League Sezonu 5.

W tym roku czeka nas rywalizacja na najwyższym poziomie: 16 światowej klasy drużyn e-sportowych (bukmacherzy faworyzują tutaj drużyny Falcon i Furia) będzie walczyć o 300 000 dolarów i punkty Circuit Points, które pozwolą im zakwalifikować się do Mistrzostw Świata lub World Championship Wildcard. RLCS Spring Split Major jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu e-sportowym na rok 2022! Turniej będzie rozgrywany w formacie 3v3 w podwójnej eliminacji. Wszystkie mecze 1. rundy i ćwierćfinałów będą rozgrywane w systemie BO5. Półfinały i finały zostaną rozegrane w systemie BO7.

Komputer czy konsola? - GameBy.pl

Dota 2 Pro Circuit 2021-2022 kończy PGL Arlington Major; jest to ostatnia szansa dla drużyn na zdobycie punktów, które pozwolą im zakwalifikować się do The International 2022. Wydarzenie, które odbędzie się na Esports Stadium Arlington w Teksasie, USA, jest pierwszym dużym wydarzeniem offline w Ameryce Północnej od czasu Boston Major w 2016 roku.

Miejscem rozgrywek stanie się wyjątkowa scena e-sportowa NA. Dota 2 PGL Arlington Major posiada pulę nagród w wysokości 500 000 dolarów, do graczy może trafić łącznie 4 570 punktów DPC. PGL potwierdziło, że turniej Dota 2 Arlington Major odbędzie się w dniach 4-14 sierpnia 2022 r. na największym dedykowanym obiekcie e-sportowym w Ameryce Północnej, Esports Stadium Arlington.

Valorant Champions 2022 – 02.09-18.0

Po przejściu przez różne etapy rozgrywek, w tym VCT Challenges, VCT Masters i LCQ, najlepsze drużyny zakwalifikują się do najważniejszego turnieju roku, czyli Valorant Champions 2022. Różne teamy z różnych regionów będą walczyć ze sobą o tytuł Mistrza i udział w puli nagród. Turniej ten potrwa od 2 do 18 września i podobnie jak VCT Masters Stage 2, będzie rozgrywany przed publicznością na żywo.

Artykuł powstał we współpracy z KSOM

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły