timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Sympatycy Peaky Blinders w końcu doczekali się ostatniego sezonu. 10 czerwca 2022 roku miała na Netflixie premiera najnowszych odcinków. Historia opowiadająca losy gangsterskiej rodziny doczekała się finału, na który wszyscy czekali. Czy twórcy sprostali oczekiwaniom fanów?

Sezon 6 Peaky Blinders na Netflix

Premiera serialu miała miejsce 27 lutego 2022 roku na BBC One. Niestety nie była ona oficjalnie dostępna w Polsce. Z tego powodu pasjonaci rodziny Shelbych musieli uzbroić się w cierpliwość. Na sezon szósty musieli oni czekać blisko dwa lata. Z tego powodu premiera Peaky Blinders na Netflix przyciągnęła ogromną liczbę widzów. Steven Knight i reszta twórców postarała się, aby zaspokoić wysokie wymagania oglądających. Nie było to łatwe ze względu na opóźnienia związane z pandemią. Sytuację skomplikował również fakt nagłej śmierci Helen McCrory. Wcielała się ona w jedną z głównych postaci- ciotkę Polly Gray.

Top 10 seriali do obejrzenia 2019 - Gameby,pl

O czym jest 6 sezon Peaky Blinders?

Akcja serialu rozgrywa się w pierwszej połowie XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Przedstawione są tu losy rodziny Shelbych, siejących postrach w mieście Birmingham. Głową rodziny jest Thomas, postać niezwykle tajemnicza i intrygująca. Dzięki jego poczynaniom na przestrzeni wszystkich sezonów Peaky Blinders zyskują coraz większe poważanie.

Peaky Blinders - Seriale podobne do Orange is the New Black - GameBy.pl

W całym kraju, a nawet poza jego granicami zna już ich każdy i wie, że nie warto stawać im na drodze.
Do tej pory Thomas Shelby zawsze był krok przed wszystkimi. Z biegiem czasu jednak jego porażki stają się coraz bardziej dotkliwe. W sezonie 6 na jego drodze staje wróg, którego bardzo trudno mu pokonać. Do tego, co chwilę traci bliskie mu osoby. Tommy coraz bardziej podupada psychicznie i fizycznie, ale stara się walczyć. Widzowie dostają mroczną, powoli snującą się opowieść, jednak czuć w niej narastające napięcie. Sprzyjający temu klimat tworzą także hipnotyzujące ujęcia, za które należą się duże brawa. Powoli snująca się fabuła sprawia, że zwroty akcji są tym bardziej szokujące.

Peaky Blinders sezon 6 – Warto zobaczyć?

Z pewnością można stwierdzić, że sezon 6 Peaky Blinders skończył się z przytupem. Nie bez powodu serial ten jest jednym z najlepiej ocenianych na Netflixie. Dla tych, którzy jednak czują niedosyt po finale, jest dobra wiadomość. Potwierdzono, że w najbliższych latach powstanie film wieńczący tę opowieść. Pozostaje tylko ponownie uzbroić się w cierpliwość.

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!