timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Wkroczyła właśnie na platformy Polska edycja „Love never Lies”, czyli „Miłość i kłamstwa”, w którym Maja Bohosiewicz sprawdzi w pięknej wyspie jak wierne i ufne jest 6 par. Do wygrania wielkie pieniądze, lecz gra będzie pełna testów wykrywaczem kłamstw, które za szczerość nagradza a za kłamstwa zmniejsza pule. Uczestników czeka masa pokus. szykuje się Emocjonująca gra o miłość pełna kłamstw. Dziś zainspirowany Pierwszą Polską adaptacją netflixowej rozrywki opowiem wam o moich ulubionych formatach rozrywkowych tej platformy

Gra w Oszusta

Zaczniemy od nietypowego teleturnieju, w którym można wygrać milion dolarów… mówiąc bzdury. Przed uczestnikiem 10 pytań z 4 wariantami odpowiedzi i żadnych kół ratunkowych. Poprawna odpowiedź to bezpieczny krok w stronę miliona i możliwość blokady i ustawienia wygranej jako progu gwarantowanego. Co, jeśli nastąpi pomyłka? Wtedy los gracza jest w rękach obserwatorów, która toczy grę o bycie kolejnym uczestnikiem. Wystarczy, że jeden z nich uwierzy w bzdurę, gracz gra dalej na zasadach poprawnej odpowiedzi.

Absurdalny quiz prowadzony przez wspaniałego Howie Mandel i gra, w której sprawdza się wiedzę i jak potrafimy swoją niewiedzę ukryć i sprzedać w formie „Ja wiem, że odpowiedź poprawna to B”. Ma w sobie zaskoczenie, dobrą mechanikę gry i emocje. Taka Parodia milionerów, ale zrobiona z sensem, humorem i pomysłem. Na taki teleturniej ludzie czekali w dobie przesytu quizów z wiedzy ogólnej.

Insiders

Telewizja jest pełna reality shows, gdzie podglądamy życie uczestników 24h i decydujemy kto zasługuje na pobyt w domu wielkiego brata a kto musi go opuścić. Insiders postanowił namieszać uczestnikom w głowie i zaprosić graczy do najlepszego reality shows w historii Netflixa. Oczywiście uczestnicy muszą przejść casting pełny testów i badań na idealnego uczestnika gry o 100,000 euro. Uczestnicy wiedzą, że grają o udział w programie, lecz nie wiedzą, że gra się zaczęła od pierwszego dnia castingu i ich działania są rejestrowane 24h. Produkcja oczywiście dba o to by mistyfikacja wyszła jak najlepiej i sprawdzają, do czego są zdolni ludzie, by wygrać fortunę. Insiders to gra pełna zwrotów akcji. gra, która niekiedy jest ustawiana a niekiedy zmusza graczy do podejmowania trudnych decyzji, intryg, zdrad. Polecam, jestem po pierwszym sezonie i mam ciarki.

Sing on!

Kocham karaoke, czyli bycie gwiazdą sceny na 5 minut. Masz muzykę, masz tekst i starasz się jak najlepiej śpiewać. Netflix postanowił zrobić z tego teleturniej, gdzie 6 wokalistów śpiewając piosenki stara się śpiewać je jak najlepiej bo im częściej wokal uczestnika będzie trafiał w nuty, tym większa pula na wygrane i szansa na zwycięstwo. W pierwszych trzech rundach immunitet dostaje najmocniejszy gracz, a uczestnicy głosują na najsłabsze ogniwo, które odpada z gry. W ćwierćfinale, półfinale i finale najgorzej trafiający w nuty odpada. Prowadzący naszykowali też sporo niespodzianek. Gra o gwarantowanego tysiaka od prowadzącego za najlepszy występ bądź 1000 za wypełnienie trudnej złotej nuty. Najlepszy zgarnia całą wyśpiewana pulę odcinka. Dobra zabawa w rękach dobrych prowadzących i największe hity zaśpiewane świetnymi wokalami gwarantowane.

Kret – The Mole

„Agent” powrócił w Amerykańskim wydaniu. 12 uczestników wkracza do Australii wygrać spore pieniądze. wiedzą, że czeka ich przygoda naszpikowana zadaniami wartymi duże pieniądze. Wiedzą, że zwycięzca może być tylko jeden, ale żeby wygrać dużo muszą współpracować niczym drużyna. Wiedzą też jedno. Wśród nich jest podstawiony przez produkcję sabotażysta, który w ukryciu przeszkodzi im w wykonywaniu zadań: Tytułowy „Agent”. Na koniec każdego etapu gry uczestnicy wypełniają test wiedzy o agencie. Ten, kto najgorzej rozpracuje agenta wypada z gry. Zwycięzca bierze wszystko.

Wiadomość, że Agent powróci do Netflixa była dla mnie pozytywnym szokiem. Uwielbiam gry pełne intryg i niespodzianek, gdzie jako widz staram się rozpracować kto tu gra nieczysto. Łatwe to nie jest, bo każdy chce wygrać a żeby przetrwać, trzeba zmylić rywali udając agenta kosztem wspólnej puli, która weźmie tylko jeden z nich. W tej edycji Agent mnie zaskoczył swoją kreatywnością, a produkcja zadaniami i jak to Netflix potrafią uciąć odcinek w najlepszym możliwym momencie.

Podłoga to lawa

Chyba klasyk Netflixa i najzabawniejszy tor przeszkód, jaki dane mi było obejrzeć. Przeszkód… Jedyną przeszkodą jest lawa. Program to gra 3 drużyn, których zadaniem jest przejść przez pokój jak najszybciej i bez licznych ofiar. Zadanie nie jest proste i wymaga od uczestników zręczności, sprytu, siły i minimum 4 na koniec roku z WF. Po prostu skacząc na różniste platformy trzeba z punktu A dotrzeć do wyjścia nie wpadając w otchłań lawy. Wciąga ten program nie dlatego, że można zobaczyć jak ludzie upadają, ale kreatywność graczy i ich podejście do zadania jest na najwyższym poziomie. A pomyśleć, że inspiracją jest zabawa dla dzieci i w tej zabawie wygraną jest 10,000 dolarów.

Na koniec

Wiem, że Netflix ma w sobie więcej rozrywki. Konkursy dla Drag Queen, kucharzy, piekarzy, kierowców. Tory przeszkód i gry randkowe. Część produkcji jest własna, część zapożyczona z telewizji, ale Netflix potrafi w rozrywkę. Kolejny odcinek z tej serii już niebawem.

O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły