timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Marzec w tym roku zapowiada się z perspektywy kinematografii dość ciekawie tak jak i ze względu na ilość filmów, ale i ze względu na konkretne filmy. Pewnie wielu z was ze względu na natłok produkcji nie wie na co się wybrać i dlatego chcę polecić wam kilka produkcji wartych uwagi, na które sam zapewne się wybiorę.

Logan – 3 marca

Logan jest to najnowsza i prawdopodobnie ostatnia część historii Wolverina. Film pokazuje Logana w momencie, w którym jego moce zanikają jednak spotyka on dziewczynkę o podobnych zdolnościach dla której staje się mentorem. Niestety jest to ostatni film Marvela w którym wystąpi Hugh Jackman oraz Patrick Stewart dlatego uważam, że fan filmów pod szyldem Marvela powinien wybrać się do kina na jeden z najbardziej wzruszających filmów o x-menach.

Capitan Fantastic – 10 marca

Co się stanie, jeśli ojciec będzie wychowywał szóstkę dzieci sam na odludziu? Trudno powiedzieć, ale nie ma prawa wyniknąć z tego cokolwiek dobrego, a co jeśli w pewnym momencie wszyscy będą musieli wrócić do społeczeństwa?

Kong: Wyspa Czaszki – 10 marca

Co tu dużo mówić jest to remake legendarnego już King Konga, filmu znanego pokoleniom. Jedyne co należy zrobić to trzymać kciuki, aby nowa wersja była równie udana co pierwowzór.

Piękna i Bestia – 17 marca

Jest to najnowsza ekranizacja powieści spisanej przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve w XVIII wieku. Ostatnia ekranizacja ukazała się w 2014 roku i uważam, że nie należała ona do filmów wybitnych tak że mam nadzieję, że ta okaże się lepsza.

Wrota Bohaterów – 17 marca

Jeśli mam być szczery nie miałem pojęcia o tym filmie aż do momentu pisania artykułu, ale po przeczytaniu zarysu fabularnego muszę o nim wspomnieć ze względu, iż tematyka strony jest ściśle związana z grami. Otóż film fabularnie przedstawia się dość absurdalnie, pewien nastolatek w magiczny sposób przenosi się do Chin, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności gracza, aby zostać wojownikiem kung-fu.

 

Power Rangers – 24 marca

Jest to jedna z trzech premier marca na które czekam z niecierpliwością, z jednej strony cieszę się, że w końcu ktoś postanowił odświeżyć bajkę z mojego dzieciństwa z resztą pewnie nie tylko mojego, ale obawiam się, że reżyser może nie sprostać zadaniu nie mniej liczę na hit.

Life – 24 marca

Film, który bez przerwy gdzieś mi się obija o uszy. Trailer na myśl przywodzi Interstllara jeden z najlepszych filmów jakie maiłem okazję obejrzeć, jednak fabuła ma w sobie coś na swój sposób przerobionego i obawiam się, że nie będzie to film wyjątkowy jednak na ten moment jest on warty uwagi.

 

Ghost in the Shell – 31 marca

Film, który listę zamyka jest jednocześnie filmem, na który najbardziej wyczekuje. Po wielu latach od pojawienia się mangi oraz anime Ghost in the Shell wkracza na wielki ekran. Wiążę z nim wielką nadzieję, ponieważ nie na trialerach prezentuje się co najmniej genialnie, ale również mam nadzieję, że będzie to kamień milowy w ekranizacjach mang i anime, liczę, że zaczną się one pojawiać tak samo regularnie jak ekranizacje komiksów.

Oczywiście jest wiele więcej premier w marcu, ale trudno było by mi je wszystkie wyszczególnić, lista ta zawiera filmy najciekawsze według mnie oraz te na które mam zamiar się wybrać. A wy na co udacie się do kina w tym miesiącu?

O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły