timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wiele osób czekało na Nintendo Direct z nieukrytą ekscytacją. Wszystko za sprawą pogłosek, odnośnie nowej, nadchodzącej konsoli producenta, która już za jakiś czas ma pojawić się na rynku. Oczywiście dotychczas na jej temat krążyły jedynie plotki i domysły. Nie otrzymaliśmy bowiem oficjalnej zapowiedzi, ani konkretnej daty. Od razu rozczaruję niektórych, mówiąc, że i tym razem, Nintendo nie odsłoniło jeszcze wszystkich kart, a o Switchu 2, wciąż wiemy tyle co nic. Zapowiedziane zostało natomiast mnóstwo nowych gier.

Nintendo Direct – Kontynuacje popularnych serii

Jednym z ciekawszych ogłoszeń, były z pewnością informacje, na temat nowej gry spod szyldu Zeldy. Dwie ostatnie produkcje z serii, były niebywałym sukcesem. Niektórzy mogliby powiedzieć, że to one, głównie napędzały sprzedaż Switcha. Jest w tym nieco prawdy, nie można jednak mieć tej pewności w przypadku zapowiedzianego tytułu. ,,The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom” ma być produkcją, nawiązującą do ,,Link’s Awakening”. Tytuł ten został zremake’owany w 2019 roku, by trafić na konsole Switch. ,,Echoes of Wisdom” pozwoli graczom wreszcie wcielić się w postać księżniczki Zeldy, nastąpiła zatem zamiana ról. Gra posiada nieco bardziej cukierkową oprawę graficzną, różni się także od najgłośniejszych gier z serii, pod względem rozgrywki. Ta nastawiona jest bardziej na łamigłówki i przechodzenie poziomów, aniżeli swobodną eksplorację ogromnego świata. Warto jednak odrzucić na bok uprzedzenia i dać tytułowi szansę.Nintendo Direct - Gameby.pl

Producent przygotował nawet nową, specjalną wersję konsoli Nintendo Switch Lite, nawiązującej do gry Hyrule i nazwanej ,,Hyrule Edition”. Chociaż niektórym może się ona podobać, to złoty design z pewnością nie będzie odpowiedni dla każdego. Fani produkcji mogą zacierać ręce.

Kolejną kontynuacją, ma być nowa odsłona ,,Mario & Luigi: Brothership”. Wnioskując ze zwiastuna, można spodziewać się klasycznego doświadczenia, znanego z nowszych gier Mario. Nintendo może postarać się, jeśli chodzi o nowych przeciwników, przeszkody, jakie napotka gracz albo fabularne zwroty akcji. Grafika i sam klimat pozostanie jednak najpewniej podobny, do dobrze znanych i lubianych innych odsłon serii.

Nintendo Direct – Zalew nowych gier

Ciekawie prezentuje się także gra ,,Memories in Orbit”. Tytuł ma być metroidvaniową platformówką 2D, poruszającą tematykę tajemnic kosmosu. Gracze będą mieli do czynienia z minimalistyczną, pełną zachwycających obrazów grafiką oraz przygodami utrzymanymi w klimacie oniryzmu.

Po wielu latach otrzymaliśmy zapowiedź kolejnej odsłony Metroid Prime, ,,Metroid Prime 4: Beyond”. Jest to już swego rodzaju klasyk, ostatnia część ukazała się bowiem aż 17 lat temu. Z pewnością niejedna stęskniona osoba zanurzy się z chęcią w niemal na dobre zapomiany już świat.Nintendo Direct - Gameby.pl

Nintendo nie omieszkało pochwalić się nowymi tytułami, których niekoniecznie jest producentem, a które wylądują na konsoli w niedługim czasie. Mowa o między innymi o ,,LEGO: Horizon Adventures”,  ,,Stray”, aktualizacji popularnego ,,Among Us”, gdzie pojawią się nowe klasy postaci, czy chociażby ,,Darkest Dungeon 2″. Wszystkiego możemy spodziewać się w drugiej połowie bieżącego roku.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły