timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Windows 11 jest dla Microsoftu ciężkim orzechem do zgryzienia. Same początki tej wersji systemu zapowiadały się niepokojąco, z uwagi na to, że część urządzeń nie była przystosowana do jego wymagań. Firma stara się jednak powoli, ale systematycznie usprawniać działanie swojego flagowego produktu. Co za tym idzie, co jakiś czas pojawiają się kolejne aktualizacje, przynoszące usprawnienia i ciekawe nowości. Od niedawna dostępna jest nowa wersja systemu, nazwana 22H2 Moment 3. Wprowadza ona co prawda dużo pomniejszych zmian, ale całościowo okazuje się być niezwykle istotna.

Windows 11 – System ma działać płynniej

Nie należy się oszukiwać, najnowszy Windows pod wieloma względami jest daleki od ideału. Tym razem Microsoft postanowił poważnie wziąć się za kwestie działania systemu. Przede wszystkim ograniczono to, w jaki sposób system korzysta z zasobów komputera. Można zatem spodziewać się mniejszego zużycia procesora oraz pamięci RAM. Dodatkowo przyspieszone zostało działanie powiadomień oraz paska zadań. Wpływ aplikacji, które uruchamiają się wraz ze startem systemu, na działanie komputera został zmniejszony o około 50 procent. Windows 11 - Gameby.pl

Microsoft chwali się również mniejszym zużyciem prądu przez najnowszą wersję Windowsa. Ma to być wybawienie dla np. posiadaczy laptopów, którzy od teraz będą mogli korzystać ze swojego sprzętu odrobinę dłużej, bez konieczności desperackiego poszukiwania gniazdka.

Dodatkowo, pojawiło się parę opcji, które powinny uczynić korzystanie z systemu prostszym i przyjemniejszym. Nowy Windows posiada między innymi ustawienia dla USB4, rozszerzony panel widżetów, szybszą obsługę wyszukiwania ustawień oraz sekundy, obecne od teraz w systemowym zegarze. Są to więc drobnostki, które mimo wszystko mogą niektórych ucieszyć.

Windows 11 – Duży przeskok w wydajności

Moment 3 koncentruje się przede wszystkim na wydajności systemu. Windows 11 powoli staje się coraz stabilniejszy i coraz szybszy. Z pewnością w przyszłości pojawią się kolejne zmiany, które również będą stopniowo wpływać na jego działanie. Trzeba jednak przyznać, że 22H2 Moment 3 to spory krok na drodze do stworzenia niemalże perfekcyjnego systemu. Windows 11 - Gameby.pl

Brakuje tu jednak czegoś nowatorskiego. Microsoft lubi co prawda zaskakiwać, możliwe więc, że bardziej niespodziewane zmiany nadejdą już w niedalekiej przyszłości.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły