timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Wydawnictwo Alexander, czyli wydawnictwo mojego dzieciństwa, gdzie zagrywałem się w Scriby, Wyspy skarbów, Osady, po prostu mnie zaskoczyło linią gier GOLD, czyli grami nieco droższymi, z wypraską, drewnianymi elementami i skierowane do starszej widowni. Nie pomyślałbym, że Alexander zrobi grę +18, a jednak. Zapraszam was do pokazywania, czyli grę w „Pantomima HOT” wydawnictwa Alexander GOLD.

Skrót zasad

Wszystkie drużyny układają na polu start swoje pionki, trasę ozdabiają drewnianymi znacznikami i zaczynają grę gdzie mim pierwszej drużyny pokazuje, by ta sama drużyna odgadywała w określonym przez klepsydrę limicie czasu. Każda poprawna odpowiedź to punkt, który przybliża, go do mety. Ukończona runda przekazuje kolejkę kolejnej drużynie i gramy tak do chwili gdzie zwycięska drużyna skończy swoją grę na polu META.

Pantomima HOT

Jak to w każdej grze wyścigowej, na planszy czekać będą na was niespodzianki. Raz będziecie zmuszeni korzystać z chudszej klepsydry, z mniejszym limitem czasowym. Innym razem wasz sukces przesunie was bliżej mety, a drużyny przeciwne przybliżać będzie do startu. Czasami do gry będą zaproszone wszystkie drużyny, a czasami pozwolone wam będzie wykorzystać kogoś z drużyny przeciwnej. Pamiętajcie,by pokazywać, bez używania dźwięków… chyba że i to wam będzie pozwolone. Atrakcji gra ma sporo i niech was nie zdziwi rzut kostką, czy pokazywanie haseł z tablicy od rywali.

Ocena

Jeśli chodzi o wygląd,to do dziś szokiem jest połączenie ALEXANDER i GRA TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wygląda gra przekonująco, bo okładka przykuwa wzrok, zawartość jest rewelacyjnej jakości (tu mi Alexander zaimponował), a instrukcja dobrze napisana. Do estetyki i wyglądu mam tylko jeden zarzut: Popracujcie nieco bardziej nad jakością kart.

Pantomima HOT

Jeśli chodzi o zabawę to nic odkrywczego tu nie widzimy, bo w pokazywane kalambury każdy się z nas bawił co najmniej raz. To, co mi się spodobało, to bardzo bogata baza haseł i bardzo wymagająca. Czasami hasło ci zabierze 5, a czasami 20 sekund, a wiecie, że im więcej czasu, tym więcej punktów. Różnorodne są hasła, a niektórych to Alexander (przypominam: planszówki mojego dzieciństwa) powinien się wstydzić. Widzę, że faza +18 weszła za mocno :P.

IMG_20181125_132638

Atrakcje, niespodzianki, wyzwania, czyli twórcy Pantomimy przygotowali dla was wesołe miasteczko, które moim zdaniem utrudniły rozgrywkę,zrobiło ją bardzo regrywalną i przystosowało do warunków planszowych gier imprezowych 2018 roku. Ja jestem zadowolony.

Zarzutów zbytnio takich nie widzę, bo wszystko, czego oczekiwałem, to dostałem,a i „Pantomima HOT”, jest grą,która bawi, choć nie wprowadza do zabawy w pokazywane kalambury NICZEGO NOWEGO, oprócz kilku wyzwań i ciekawszej mechaniki. Wiecie, o co mi chodzi 🙂 Dla mnie ta gra jest po prostu niezła i idealnie się sprawdza jako Ice Breaker :).

Pantomima HOT

Na koniec

Jeżeli szukacie zabawnego Ice breakera, który zmusi do wyginania ciała i aktywności waszych komórek mózgowych, oraz przetestujecie własny dystans do własnej osoby,jak i znajomość frazesów i powiedzonek, to „Pantomima HOT”, może się sprawdzić i polecam właśnie ten tytuł jako miłośnik gier imprezowych. Udany tytuł 🙂

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły