timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Symbole narodowe RP, to godło, przedstawiające orła w koronie, Hymn “Mazurek Dąbrowskiego” i biało-czerwona flaga. Cieszy mnie to, że my Polacy szanujemy tę całą symbolikę narodową. Jest ona taką świętością, jak dla Katolika jest krzyż i biblia. Oczywiście są wyjątki. Zapewne pamiętacie Edytę Górniak i jej wersję Mazurka Dąbrowskiego. Jestem ciekaw, jak to jest z wami. Wiecie, w którą stronę zwrócony jest dziób orła na godle? Jakie rzeki wymieniane są w tekście hymnu? Na szczęście jest gra, która wam to przypomni. Zagrajmy w “Polak mały” wydawnictwa IPN.

Polak mały - GameBy.pl

Skrót zasad.

Na temat reguł nie ma co się zbytnio wypowiadać, gdyż tu mamy do czynienia z kilkoma minigierkami. Puzzle, gdzie układamy godło, Memory, wyścig na ułożenie hymnu i bodajże gra z “Józefem Wybickim” czyli kimś, kto w tajemnicy przed graczami zmieni nieco treść hymnu, wprowadzając jeden błąd, czyli zamianę kafelka, lub nawet całej zwrotki. Ci, co ten błąd wykryją i poprawią, otrzymują punkt.

Polak mały - GameBy.pl

Ocena

Wygląd tej gierki oceniam bardzo pozytywnie, gdyż cieszy mnie jej kolorystyka, symbolika każdego z kafelków i jakość wykonania ich. Ciesze się, że one pozwalają na naukę Hymnu i w ogóle zaznajomienia się z tą całą symboliką narodową. Wielkie brawa za instrukcję, gdzie oprócz zasad możemy znaleźć Artykuły konstytucji RP, Elementarz małego Polaka E. Bełzy i dużo, dużo więcej pouczających informacji.

Ocena rozgrywki. Hmmm… Trochę ciężko tu będzie oceniać, bo tu mamy kilka prostackich zabaw, które mnie nie podjarały. Wyrosłem z memorów i puzzli, ale wzrusza mnie idea edukacyjna tego tytułu. Pomimo infantylnych gierek dosyć dobrze patrzę na ten tytuł. Cieszy mnie, że IPN chcę poprzez grę przypomnieć nam to, że jesteśmy Polakami i powinniśmy znać swoje 3 najważniejsze symbole: Biało czerwoną flagę, godło i hymn. Powinniśmy je szanować i czcić. Wzruszyłem się, testując ten tytuł. Brawo IPN.

Polak mały - GameBy.pl

Na koniec

Polak mały to zbiór zabaw, które mają służyć młodym i sprawdzić starszych ze znajomości hymnu. Duża porcja edukacji, zamknięta w tym małym pudełku z minigierkami. Cóż mogę więcej powiedzieć. Jako Polak, który jest dumny ze swojego pochodzenia., polecam ten tytuł.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 6/10
    Pomysł - 6/10
  • 6/10
    Grywalność - 6/10
6.7/10

O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły