Polska Liga Esportowa to jeden z najważniejszych turniejów na terenie naszego kraju. W końcówce czerwca pojawiła się informacja o rozpoczęciu współpracy przez PLE z bukmacherem Superbet. Na czym będzie ona polegać, a także jak wpłynie na zainteresowanie esportem?

Czym jest Polska Liga Esportowa?

PLE to jeden z największych organizatorów wydarzeń esportowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym momencie Polska Liga Esportowa uznawana jest za lidera branży w Polsce. Łącznie rywalizuje w niej ponad 12000 zawodników zrzeszonych w różnych rozgrywkach, zarówno na poziomie amatorskim, jak również profesjonalnym.

Polska Liga Esportowa została założona, aby promować esport w naszym kraju i zapewnić graczom profesjonalne warunki. Współpraca z Superbet może być okazją do zwiększenia rozpoznawalności obu marek.

– Jako Polska Liga Esportowa stawiamy na innowacyjne i nowoczesne działania, czego przykładem będzie współpraca z marką Superbet. To kolejne porozumienie na linii sportowo-esportowej, która ma połączyć obie społeczności i stworzyć nową jakość rozrywki dla kibiców. Widzimy ogromny potencjał w przenikaniu się tych płaszczyzn, a innowacyjny charakter obu marek gwarantuje nową jakość – mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Superbet – czołowy bukmacher w Polsce

Superbet to jeden z najbardziej innowacyjnie działających bukmacherów na polskim rynku. Taka strategia na przestrzeni ostatnich lat okazała się znakomitym wyborem. Rumuński bukmacher swoje działania w naszym kraju rozpoczął w 2018 roku od punktów stacjonarnych. Najważniejsza okazała się jednak decyzja o przeniesieniu działań do kanału online w 2020 roku. Można powiedzieć, że w przeciągu 3 lat Superbet od podstaw zbudował swoją pozycję na rynku. Początki nie były łatwe, a gracze narzekali na skomplikowaną ofertę w bukmacherskich. Decyzje o zatrudnieniu doświadczonych pracowników okazały się jednak strzałem w dziesiątkę. Superbet po trudnym początku stał się czołowym bukmacherem w Polsce, którego obawiają się nawet dwie największe firmy w naszym kraju. Superbet opinie wskazują, że jest to najchętniej wybierany bukmacher w naszym kraju.

Rumuński bukmacher od początku swojej działalności w kanale online postawił przede wszystkim na inwestycje. Superbet nie boi się wydawać pieniędzy, które przekładają się na pozytywne wyniki. Zarówno pod kątem sponsoringów, jak również specjalnych promocji dla graczy. Superbet jest obecnie sponsorem kilku klubów piłkarskich, jak Lech Poznań, Górnik Zabrze, czy GKS Tychy. Oprócz tego w gronie jego ambasadorów znajdują się takie nazwiska, jak Jan Błachowicz, Tomasz Smokowski, Jerzy Dudek czy Sławomir Peszko. Nawiązanie współpracy z Polską Ligą Esportową to kolejny krok w rozwoju tego bukmachera na polskim rynku. Esport jest aktualnie kanałem, który zdaniem wielu analityków ma spory potencjał, jednak w Polsce jest wyjątkowo ciężki do zagospodarowania. Superbet jak widać ma plan na esport, skoro nawiązał współpracę z PLE. Opinie o Superbet będą pozytywne wśród fanów esportu, jeśli firmie uda się wykorzystać potencjał tego kontraktu.

Esport w ofercie bukmachera Superbet

W ofercie zakładów bukmacherskich na esport znajduje się obecnie nawet po kilkanaście różnych gier, które można obstawiać. Zarówno w przypadku największych wydarzeń, które są praktycznie must-have w ofercie, jak również mniejszych turniejów.

Oto kilka najpopularniejszych gier esportowych, na które można zawierać zakłady:

League of Legends (LoL): League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier esportowych na świecie. Drużyny składają się z pięciu graczy, którzy rywalizują w pojedynkach na Summoner’s Rift. Zakłady bukmacherskie na LoL to nie tylko opcja obstawiania zwycięzcy meczu, ale również dodatkowych opcji, które są dostępne podczas rozgrywki, jak zniszczenie barona czy nexusa.

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO): CS:GO to strzelanka pierwszoosobowa, w której dwie drużyny, terrorystów i antyterrorystów, rywalizują ze sobą. Zakłady na CS:GO to możliwość typowania wyników na poszczególnych mapach, zagrania betów na rynki over/under, a także linii na konkretnych graczy.

Dota 2: Dota 2 to strategiczna gra multiplayer online typu MOBA, w której dwie drużyny rywalizują o zniszczenie wieży wrogiego Ancienta. Zakłady na Dota 2 obejmują wynik meczu, wynik rundy, pierwsze zabójstwo, czy zdobycie specjalnych obiektów na mapie.

StarCraft II: StarCraft II to gra strategiczna czasu rzeczywistego (RTS), w której gracze rywalizują jako trzy różne rasy.

Fortnite: Fortnite to Battle Royale, w którym stu graczy rywalizuje o przetrwanie na ogromnej mapie. Tryb Battle Royal jest niezwykle widowiskowy i wzbudza spore zainteresowanie graczy.

FIFA: w zakładach bukmacherskich można obstawiać również grę piłkarską, czyli FIFA, a już niedługo EA Sports FC. W FIFIE rozgrywka zazwyczaj odbywa się w formacie 1 vs 1, ale na turniejach pojawiają się również zmagania 2 vs 2. FIFA to gra piłkarska, dlatego też zakłady bukmacherskie na tę grę pokrywają się z opcjami dostępnymi w prawdziwych meczach piłki nożnej, ale jest ich zdecydowanie mniej. Można obstawiać między innymi liczbę bramek, zwycięzcę meczu czy połowy, ale nie ma chociażby rzutów rożnych czy kartek.

To oczywiście tylko kilka możliwości i przykładów, które są dostępne.

Jak obstawiać esport w Superbet?

Obstawianie esportu, podobnie jak w przypadku innych dyscyplin sportowych, ma konkretne elementy, na które trzeba zwrócić uwagę. Poniżej przygotowaliśmy zestaw cennych wskazówek, które mogą okazać się kluczem do sukcesu.

  1. Najważniejsza przy obstawianiu esportu jest przede wszystkim znajomość konkretnej gry. Obstawianie po kursach wystawianych przez analityków jest oczywiście możliwe jednak konkretna wiedza na temat zasad, a także umiejętności zespołów może być decydująca.
  2. Równie istotna jest również analiza specjalistyczna pod kątem wybranego pojedynku lub rozgrywki. Na podstawie statystyk, które są dostępne na przeróżnych stronach związanych z esportem, znajdziesz takie dane, jak chociażby formę zespołu z ostatnich meczów, bilans spotkań bezpośrednich, jak również statystyki poszczególnych graczy. Są to opcje, które szczególnie warto wykorzystać podczas obstawiania linii na konkretnych graczy, które również są dostępne w ofercie zakładów bukmacherskich Superbet.
  3. Esport ma to do siebie, że niektóre turnieje odbywają się przez Internet, ale największe imprezy przyciągają na areny tysiące fanów. Są to również czynniki, które należy uwzględnić w swoich analizach dotyczących obstawiania. Niektórzy gracze, a także zespoły zdecydowanie odmiennie prezentują się w meczach, które odbywają się w zaciszu domowym, a inaczej, gdy rywalizacja odbywa się przy wsparciu publiczności na hali.
  4. Warto także skupić się na maksymalnie kilku grach esportowych, oglądać mecze i turnieje, aby oprócz suchych statystyk mieć również możliwość własnego spojrzenia na sytuację. Czasem dane nie pokazują wszystkiego, co warto wiedzieć przed obstawianiem.
  5. Bądź na bieżąco z aktualnościami ze świata esportu. Skup się na nowych wydarzeniach, zmianach w drużynach, czy aktualizacjach rozgrywki i METY, które mogą wpłynąć na wyniki turniejów.

Czytaj więcej o grach komputerowych.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Artykuł powstał we współpracy z Superbet. 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.