timer
Przewidywany czas czytania to 5 minut.

Format „The Money Drop” okazał się hitem i rewolucją. Dlaczego? Jest to jeden z niewielu teleturniejów, w którym gracze otrzymują milion w żywej gotówce i żeby wygrać muszą ten milion obronić, odpowiadając poprawnie na pytania.

Dobra. Pozwolę Ci zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź, ale każdy błąd będzie cię kosztował. Jest to umiejętne połączenie quizu z grą kasynową, gdzie jak wiesz, to jesteś bezpieczny, a jak nie wiesz, to bawisz się w rosyjską ruletkę. Czas zagrać w polski odpowiednik tego hitu. Zagrajmy w Postaw na Milion 2 edycja wydawnictwa Ravensburger!

Skrót zasad Postaw na Milion 2

Tak jak pisałem, uczestnik/uczestnicy na start dostają milion złotych w 40 paczkach, po 25.000zł każdy. Cel jest jeden: Przetrwać 8 rund, a każda z rund, to wybór kategorii, przedstawienie 4 wariantów odpowiedzi, decyzja o użyciu Jokera, która zmienia pytanie (Joker jest jednorazowy na całą grę) i przedstawienie pytania.

Po usłyszeniu pytania uczestnik ma 60 sekund, na udzielenie odpowiedzi. Znasz odpowiedź na pytanie? To postaw wszystko na jedną zapadnię. Wahasz się? Możesz udzielić większej ilości odpowiedzi, ale pamiętaj. Musisz jedną z zapadni zostawić pustą, a wszelkie pieniądze postawione na błędnych odpowiedziach przepadają bezpowrotnie.

Po 4 pytaniu odpowiadamy na pytania z 3 wariantami odpowiedzi, a 8. pytanie ma tylko 2 warianty odpowiedzi. Gramy do momentu utraty miliona złotych bądź przetrwaniu tych 8 pytań z sukcesem.

Postaw na milion 2

Ocena

2 edycja różni się od pierwszej tym i tylko tym, że jest ładniejsze w szacie graficznej i dostaliśmy spory zastrzyk nowych pytań. Co do szaty graficznej to już powiedziałem, że jest ładniejsza, choć karty pytań mniej mi się podobają… wolałem tę biel z pierwszej transzy. Co pochwalam, to jakość materiałów i ciekawe zabiegi na uporządkowanie gry.

Poprawne odpowiedzi na odwrocie karty, jak też drewniany znacznik, który pokazuje aktualną rundę. Niby się zadowalam, ale mam też żal, że twórcy nie powrócili do wersji 3D tej gry planszowej z otwieranymi zapadniami… Ale by to zrobiło klimatowi.

Postaw na milion 2

Co do rozgrywki, to mamy prosty wabik, czyli znany hit telewizyjny. Sprawdzałem ten tytuł pod względem zabawy, regrywalności, choć ja się skupiłem na tym, by zobaczyć czy gracze, którzy przed telewizorem są ekspertami od każdego pytania i każdej strategii, ujrzą poziom trudności tej gry o naprawdę wielkie pieniądze.

To faktycznie jest bardzo dobrze zrobiony symulator teleturnieju. Bawi i uczy. Grałem jako uczestnik w ten tytuł z 5 razy i ani razu mi się nie udało wygrać, ale już rozumiem fenomen tego teleturnieju i uczestników, którzy cieszą się z wygrania jednej paczki. Ta gra tylko wydaje się łatwa, ale jak nie umiesz postawić na wiedzę, na ryzyko, czy na intuicję, bo oczywiście są te niezbyt lubiane pytania o statystykę, to nie masz co liczyć na wygraną.

Pytania są zaskakujące i tak jak w telewizji, połączenie pytania z kategorią jest dość złośliwe i kiedy czujesz się ekspertem z kategorii „Muzyka” to pytanie robi ci figla i pyta cię o skandal z użyciem piosenki do kampanii wyborczej.

Postaw na milion 2

Na koniec

Wiem! Kiedyś wam recenzowałem ten quiz, ale jak zobaczyłem „Postaw na milion: 2 edycja”, to myślałem, że ten tytuł został jakoś dopieszczony, poprawiony i nie myliłem się. Mamy ten sam tytuł, te same zasady w ładniejszej otoczce graficznej, więc jestem zadowolony. Quiz prosty mechanicznie, gdzie pytania już tak proste nie są, a potrafią swoją złośliwością zaskoczyć, napsuć krwi i spowodować przegraną. Lubię Quizy, ten quiz się udał i polecam Postaw na Milion 2.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 9/10
    Grafika - 9/10
  • 7/10
    Pomysł - 7/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły