timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Brawl Stars nie jest może najambitniejszą produkcją firmy Supercell, która ma już na koncie wiele tytułów podbijających rynek gier mobilnych od wielu lat, takich jak Clash of Clans czy Clash Royale.  Według mnie odniesie ona podobny sukces wśród graczy uwielbiających szybką i niewymagającą walkę, oraz masę wybuchów.

Brawl Stars – Wielka naparzanka!

Gra podzielona jest na kilka trybów gry. Pierwszy z nich jest dostępny od momentu rozpoczęcia rozgrywki, a pozostałe są odblokowywane przy okazji zdobywania doświadczenia i wchodzenia na wyższe poziomy. Brawl Stars sposobem działania nie różni się od innych gier tego producenta.

Dostajesz postać, zdobywasz nią doświadczenie, i za pomocą zarobionych monet ulepszasz postać. Osobiście nie lubię gier w których musisz poświęcić dużo czasu na ulepszenia i wzmocnienia, lecz dzięki temu że gra opiera się na systemie rang, nie musisz się bać przewagi przeciwników.

Brawl Stars - GameBy.pl

Rozgrywka

Pierwszy tryb gry opiera się na grze zespołowej, w którym zespół trzech graczy ma za zadanie zebrać wymaganą ilość punktów przy okazji nie dając się zabić. Drugim trybem jest Solo Showdown będącym zwykłym Battle Royalem.

W trakcie Solo Showdown, zawodnicy grają pojedynczo lub w dwuosobowych zespołach. Gdy podczas rozgrywki w parze zginiesz, odrodzisz się tylko gdy twój kompan z pary utrzyma się na arenie.

System sterowania i oddawania ataków jest bardzo dobrze skonstruowany, co nadaje rozgrywce luzu i większej wygody. Kolorystyka aren i menu głównego jest bardzo żywa i wręcz cukierkowa, co sprawia że gra wydaje się bardzo dziecinna.

Grając w tą grę odczułem pewnego rodzaju spokój i przyjemne uczucie luzu, zapewnianego przez muzykę i właśnie typ grafiki, który również nie różnił się od tego w pozostałych produkcjach Supercella.

Brawl Stars - GameBy.pl

Gra pełna jest różnych opcji do odblokowania, które będą pojawiać się w późniejszych fazach gry, mając za zadanie odeprzeć nudę i zapewnić więcej możliwości.

Kto nie chciałby od czasu do czasu zgarnąć nowej postaci lub wejść do walki w zupełnie nowym trybie gry? Myślę, że ciągła chęć odblokowania nowych opcji, bohaterów i poszerzenia możliwości rozgrywki zatrzyma graczy z telefonem w ręku do późna w nocy.

Ocena

Ocena tej gry w moim przypadku nie będzie najwyższa. Mimo optymistycznego klimatu rozgrywki, gra powoli zaczyna męczyć. Mowa tu o konieczności spędzenia dużej ilości czasu na zbieraniu punktów i doświadczenia, które powoli pchną grę do przodu.

Osobiście nie lubię poświęcać cennego czasu na ciągle powtarzające się potyczki w tych samych trybach gry. Jako że gra jest stosunkowo nowa, możemy wybaczyć jej mało opcji rozgrywki i tylko czekać na aktualizację.

Podsumowując, gra przeznaczona jest dla wytrwałych graczy pragnących rozlewu krwi, wybuchów i demolki. Jej dużym plusem jest jakość rozgrywki, oryginalna grafika oraz możliwość grania ze znajomymi. A największym minusem gry jest mozolność postępu i niedobór trybów gry.

Życzymy Miłego Grania!

Nasza Ocena
 • 6/10
  Grafika - 6/10
 • 5/10
  Muzyka - 5/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 8/10
  Grywalność - 8/10
6.8/10
O redaktorze

Interesuje się grą na gitarze elektrycznej oraz muzyką z lat 70-90. Uwielbia podróże i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w kraju lub za granicą. Mieszka pod Warszawą, jest ambitny i chętny do działania w pracy redaktora strony.

Wszystkie artykuły