timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Nowy rok, nowe postanowienia, nowe zmiany a także nowe premiery filmowe. Trudno się nie zgodzić, że obecny rok pod względem premier filmowych jest bardzo ciekawy i chyba każdy znajdzie coś dla siebie.

Rozpieszczeni fani Superbohaterów

Na początku warto skupić się na kinie superbohaterskim. Można powiedzieć, że w tym roku fani Marvela będą rozpieszczeni. W kinach zobaczymy między innymi kontynuacje, czyli Thor: Love and Thunder, Doktor Strange: Multiwersum Obłędu, ale również pojawi się zwykły origin story w postaci Morbiusa. Z drugiej strony DC stawia na zupełnie nowe produkcje. Niestety jest ich bardzo mało, ponieważ na wielkim ekranie widzowie będą mogli zobaczyć nową odsłonę Batmana a także zupełnie nową postać czyli Black Adama. Nie omieszkam również wspomnieć o nowych filmach z gatunku horror. I trudno się nie zgodzić, że ten rok zapewni fanom strasznych historii kilka znanych już utworów, ale również nowe produkcje. Do znanych tytułów zaliczyć można nową odsłonę Krzyku, która będzie miała premierę jeszcze w styczniu. Miesiąc później na Netflixie pojawi się nowa część Teksańskiej masakry piłą mechaniczną. Zaś obecny rok zamknie ostatnia część trylogii z Michaelem Myersem w roli głównej, czyli Halloween End.

Animacje zdecydowanie warte uwagi

Wśród premier znajdziemy również animacje, których również nie zabraknie. Największą popularnością zapewne będzie się cieszyć kontynuacja animowanej historii, czyli Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One). Równie ciekawie zapowiada się animacja To nie wypanda z czerwoną pandą w roli głównej. Warto również spojrzeć w kierunku animacji Buzz Astral, której głównym bohaterem będzie tytułowy Buzz, postać znana w głównej mierze z serii Toy Story. Oprócz tego do kin wejdą również takie filmy jak: Kurozając i zagadka Chomika Ciemności oraz Rumble.

Na co jeszcze warto czekać?

Na koniec zostaje sekcja filmów z różnych gatunków na które warto czekać. Już za niedługo, bo już w lutym na ekrany kin wejdzie film będący adaptacją znanej gry. Mowa tutaj o Uncharted z Tomem Hollandem w roli głównej. Innym głośnym tytułem o którym warto wspomnieć jest ostatnia część trylogii filmów z uniwersum Harrego Pottera. Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Z nowych części, kontynuacji, w repertuarach kinowych znajdziemy również kolejną część Mission Impossible 7. Ostatnią produkcją o jakiej warto wspomnieć jest długo wyczekiwany Avatar 2.

Co jeszcze Nas czeka?

Oczywiście przedstawione przeze mnie premiery to tylko część, wszystkich premier jakie będą pojawiać się na przestrzeni obecnego roku. Moim zdaniem, każdy znajdzie coś dla siebie i mam nadzieję, że kina będą otwarte przez cały czas.

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły