timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Dostosowanie strony do potrzeb i wymogów klienta, odpowiednie zachęcenie go, aby kliknął w wybrane miejsce oraz utrzymanie jego uwagi. To wszystko ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o e-commerce. Zwłaszcza, jeśli rozwija się on tak prężnie. Klienci mogą bez problemu wybrać inny sklep lub usługę, jeżeli tylko coś nie będzie im pasować. Dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej dostosować się do kupującego. W tym właśnie ma pomóc narzędzie CUX. Jest to wynalazek polskiego start-upu, oparty na sztucznej inteligencji.

CUX – Mniej sfrustrowanych użytkowników

Narzędzie stosuje sztuczną inteligencję, aby dowiedzieć się, w którym momencie korzystania ze strony, użytkownik odczuwa frustrację. Już samo to potrafi być niezwykle przydatne jeśli chodzi o projektowanie strony internetowej. Funkcje CUX są jednak o wiele bardziej uniwersalne. Jest to pierwsza i jedyna na świecie platforma UX Automation. Potrafi wykrywać i badać wzorce zachowań. Dzięki temu wiadomo jakie rozwiązania sprawdzają się lepiej, na co warto postawić.

System działa podczas wchodzenia na daną stronę poprzez komputer, ale również telefon czy nawet smart TV. To wszystko sprawia, że badaniu przez sztuczną inteligencję poddawana jest naprawdę duża liczba użytkowników. Dodatkowo, aplikacja działa praktycznie sama, a twórcy strony przekazuje wszystkie potrzebne informacje. CUX - Gameby.pl

Co ważne, CUX analizuje tylko te wizyty, które mają największe znaczenie dla właściciela internetowego serwisu. Oznacza to te z wejść na daną stronę, które zakończone zostaną zakupem czy na przykład zapisaniem się do newslettera. Optymalizacja strony ma więc brać pod uwagę użytkowników, którzy rzeczywiście chcą dokonać na niej transakcji.

Czy CUX ma szansę na sukces?

Projekt polskiego start-upu z pewnością ma szansę zyskać ogromną popularność, choć już teraz wykorzystywany jest przez prezentujących całkiem niezłe wyniki klientów.

Rynek e-commerce w Polsce tak naprawdę jest daleko w tyle, w porównaniu na przykład do konkurentów z zachodu. Sukces Polaków w tej dziedzinie mógłby stanowić motor napędowy dla internetowego handlu w kraju.CUX - Gameby.pl

Rozwiązania takie jak CUX mogą stać się w niedalekiej przyszłości czymś, bez czego żaden sprzedawca na rynku e-commerce nie będzie mógł się obyć. W końcu z roku na rok kupujący stają się coraz bardziej wymagający, a o ich uwagę trzeba walczyć wszelkimi sposobami.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły