timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Zawsze byłem wybredny co do filmów. Nie lubię słabych komedii lub przesadzonego science-fiction. Na szczęście czasy dominacji telewizji mijają i teraz każdy może oglądać to, co chce. Przeglądając internetowe listy filmów trafiłem właśnie na Project X, który mimo kilku małych minusów, okazał się całkiem dobrym filmem.

Project X - GameBy.pl

Project X – Początek końca…

Wszystko zaczęło się od wyjazdu rodziców Thomasa, niepopularnego w szkole ucznia, który miał niebawem kończyć 18. urodziny.  Zdecydował się na zaproszenie grupki znajomych i organizacje wieczoru. W szkole, mimo że nie był lubiany, to wieść o jego „imprezie” rozniosła się bardzo szybko…

Lecz gdy nadeszła godzina spotkania, pod jego domem ustawiały się setki osób gotowych na niezłą zabawę.

Niestety, ilość kilku tysięcy pijanych imprezowiczów nie oznacza spokojnego spotkania. Przez pierwsze godziny zabawy nie działo się nic złego i niebezpiecznego. DJ serwował najlepszą muzykę, tłum skandował imiona organizatorów wielkiej libacji i wszyscy dobrze się bawili. Sytuacja skomplikowała się, gdy młodzież zaczęła demolować dom i utopiła auto ojca gospodarza.

Project X - GameBy.PL

Impreza rozciągnęła się już na całą sąsiednią ulicę. Setki licealistów zaczęły demolować okolicę, niszczyć ogrody, samochody, wybijać okna, a później walczyć z policją. Jak można było się domyślić, sytuacja pogarszała się z każdą minutą i impreza nie miała końca.

Już w każdym portalu informacyjnym trwała transmisja na żywo, ukazująca nie tylko widowisko, lecz również zniszczenia miasteczka oraz wszelkie szkody spowodowane wydarzeniem…

Ocena

Mimo świetnego pomysłu, film miał sporo minusów. Pierwszym, chyba najbardziej irytującym był sposób realizacji ujęć. Większość scen została nagrana przez jednego z chłopaków, który uwieczniał wszystkie wydarzenia, co mimo nadania produkcji realistycznego klimatu, miejscami było bardzo irytujące. Latająca kamera i niezbyt ciekawe aspekty wizualne.

Do muzyki trudno się przyczepić, gdyż była ona bardzo dobrze dopasowana do rozgrywającej się akcji. Mimo odrębności i odmiennej realizacji produkcji, Project X odniósł zasłużony sukces na tle innych, wręcz legendarnych filmów młodzieżowych.

Podsumowując, Project X jest świetnie przemyślanym filmem zawierającym bardzo rozległą fabułę, dynamiczną akcję pełną niespodziewanych zwrotów, i ogólnie fajny klimacik od początku zachęcający widza do wciągnięcia się w wir nieprzerwanej imprezy.

Nasza Ocena
 • 5/10
  Grafika - 5/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 7/10
  Obsada - 7/10
 • 8/10
  Fabuła - 8/10
7.8/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Interesuje się grą na gitarze elektrycznej oraz muzyką z lat 70-90. Uwielbia podróże i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w kraju lub za granicą. Mieszka pod Warszawą, jest ambitny i chętny do działania w pracy redaktora strony.

Wszystkie artykuły