timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Ten serial zaskoczył chyba wszystkich serialowiczów. Po niezbyt fortunnym początku roku i kilku nieudanych premierach, Netflix zreflektował się i wypuścił kapitalny serial – The Umbrella Academy.

Fabuła The Umbrella Acadamy

W niewyjaśnionych okolicznościach ponad 40 kobiet rozsianych po całym świecie rodzi dzieci w tym samym momencie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te kobiety… wcale nie były w ciąży! Multimilioner podejmuje się adopcji jak największej liczby tych nadzwyczajnych dzieci.

The Umbrella Academy - GameBy.pl

W niedługim czasie okazuje się, że mają one nadnaturalne zdolności. Akcja filmu odbywa się po ponad 20 latach od narodzin dzieci, kiedy już dawno opuścili rodzinny dom. Los ma ich znów połączyć w nieoczekiwanych okolicznościach, a przed nimi stanie zadanie, jakiego nie byli sobie w stanie nawet wyobrazić.

Bohaterowie

Każdy z głównych bohaterów jest świetnie napisany, każdy ma swoje problemy, wzloty i upadki. Dzięki świetnemu scenariuszowi i bardzo dobrej grze aktorskiej w postaciach można się po prostu zakochać.

The Umbrella Academy - GameBy.pl

Wiele osób podaję postać Vanyi za minus całej produkcji, ja jednak jestem odmiennego zdania, ponieważ wywołuje w widzu emocję i nawet jeśli są one negatywne, to dowodzi jedynie tego, że reżyserowie odnieśli sukces – poruszyli widza.

Stylistyka

Każdy odcinek The Umbrella Academy oglądało mi się jak film. Świetne operowanie kamerą, efekty specjalne na całkiem wysokim poziomie.

The Umbrella Academy - GameBy.pl

Komputerowe postaci dodane w postprodukcji nie odcinały się bardzo mocno od świata realnego i nie drażniły. Na pierwszy rzut oka widać, że to dobra (i kosztowna!) produkcja.

Soundtrack

Nie mogę o nim nie wspomnieć. Muszę przyznać, że jest to jeden z moich ulubionych, jak nie ulubiony soundtrack z serialu od czasów Stranger Things i The End Of The F***ing World.

The Umbrella Academy - GameBy.pl

Usłyszymy genialne vintagowe kawałki popularnych zespołów jak The Doors, Radiohead czy nawet Queen. Byłam pod wrażeniem w jaki sposób muzyka genialnie podkreślała akcję. W tej kwestii spisali się naprawdę świetnie. Dla zainteresowanych dodam, że cały soundtrack znajduje się na Spotify.

Podsumowanie

Serial składa się z 10 odcinków, z czego każdy trwa około godziny. Mimo, że nie jestem największą fanką fikcji, to ten serial naprawdę mnie wciągnął i polecam go każdemu, kto dysponuje paroma godzinkami wolnego czasu.

Nasza Ocena
 • 10/10
  Fabuła - 10/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 9/10
  Zdjęcia - 9/10
 • 9/10
  Gra aktorska - 9/10
 • 10/10
  Soundtrack - 10/10
 • 8/10
  Efekty specjalne - 8/10
9/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły