timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Niedawno swoją premierę, bo 24 marca, miał turecki serial pt. Przed kim uciekamy, mamo? To thriller przedstawiający zawiłą relację córki i matki. Czy tajemnice oraz intrygi zniszczą ich mocną więź?

Przed kim uciekamy, mamo? – już na Netfliksie!

Więź matki i córki często jest bardzo trudna do rozerwania. Łączy je niezwykła nić porozumienia, a także bezpieczeństwo, które sobie nawzajem dają. Serial pt. Przed kim uciekamy, mamo? jest obrazem takiej relacji. Bambi jako kochająca córka, nie ma swojej matce nic do zarzucenia. Uważa ją za nadprzeciętnie inteligentną kobietę, która daje jej schronienie i wolność. Nauczyła ją wielu ważnych wartości w życiu, a także akceptuje ją taką, jaka jest. Z kolei Matka Bambi to wyjątkowo tajemnicza kobieta, wydaje się bardzo nieufną osobą w stosunku do innych ludzi. Śmiało można stwierdzić, że widzi w nich jedynie zagrożenie. Jak to przełoży się na relacje z jej córką?

Obrazek w treści

Rodzinne intrygi i morderstwa

Ważnym motywem całej opowieści jest fakt, że kobiety nie mają stałego miejsca zamieszkania. Nigdzie nie czują się jak w domu. Matka stara się przekazać córce, że tak naprawdę to wolność jest ich domem. Wszędzie powinny czuć się dobrze i bezpiecznie. Czy tak jest? Czy w każdym miejscu mogą być sobą i czuć się swobodnie? Niestety, po niedługim czasie wszystko zaczyna wyglądać nieco bardziej podejrzanie. Bambi stara się zrozumieć, dlaczego jej rodzicielka widzi we wszystkich ludziach jedynie zagrożenie? Czy nikomu nie można już ufać? A może ciągle przed kimś uciekają?

Coraz więcej intryg…

Ciągła ucieczka i brak stałego domu stawiają kobiety w niezbyt przyjemnych sytuacjach. Nigdzie nie mogą na dłużej osiąść. Bambi wyczuwa, że jest tu ofiarą, ale czy jest nią również jej matka? A może to ona sprawiła, że obie muszą nieustannie uciekać? Serial Przed kim uciekamy, mamo? jest opowieścią wielowątkową. Przede wszystkim przedstawia relacje rodzinną, w której manipulacja jest na pierwszym planie. Brak w niej szczerych uczuć i intencji. Do tego wszystkiego gdzieś na boku dzieją się różne złe rzeczy, takie jak morderstwa i intrygi. Czy te dwa światy – miłość matki i córki, a także życie morderczyni – da się połączyć? Czy wieloletnie tajemnice matki są w stanie zaburzyć światopogląd Bambi?

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły