timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

O bezpieczeństwie w internecie mówi się naprawdę dużo. Wiele osób czuje się wręcz znudzona tym tematem. Ludzie są z każdej strony bombardowani poradami, które dotyczą odpowiedniego dbania o swoje dane. Jednocześnie żyjemy w czasach, gdzie bezpieczeństwo użytkownika jest jednym z najważniejszych priorytetów dla firm. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Zmiany, które ostatnio przechodzi Twitter mogą nieco zaprzeczać tej myśli.

Twitter – Dwustopniowa weryfikacja przestaje być darmowa

Jak pisze w swoich tweetach Elon Musk – dwustopniowa weryfikacja była nadmiernie wykorzystywana do złych celów. Z tego względu platforma decyduje się na znaczne ograniczenie dostępności tego rozwiązania. Od teraz będą mogli z niego korzystać jedynie posiadacze Twitter Blue, specjalnej usługi, z którą platforma liczy sobie 11 dolarów miesięcznie. Twitter - Gameby.pl

Kontrowersje związane z Blue trwają tak naprawdę już od samego startu abonamentu. Według użytkowników jest to skrajnie chamskie dojenie pieniędzy. Firma zabiera zwykłym użytkownikom opcje, z których jeszcze jakiś czas temu mogli korzystać za darmo. Musk widocznie postawił sobie za cel osiągnięcie z Twittera jak największych przychodów i realizacja planu idzie mu całkiem sprawnie.

Dwustopniową weryfikacją za darmo możemy cieszyć się do 20 marca. Wtedy to na platformie ujrzymy zmiany. Na całe szczęście do dyspozycji użytkowników pozostaje jeszcze mobilna aplikacja oraz klucz bezpieczeństwa. Te metody jak na razie pozostają darmowe. Nie wiadomo jednak jakie są dalsze plany firmy.

Twitter – Zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników?

Trzeba przyznać, że udostępnienie dwuetapowej weryfikacji jedynie wybranym nie powinno robić użytkownikom Twittera aż tak wielkiej różnicy. Cały czas mogą oni korzystać z bezpłatnych opcji, jednocześnie zbytnio nie tracąc poczucia bezpieczeństwa. Twitter - Gameby.pl

Cała zmiana jest jednak niebezpiecznym sygnałem, który może wyraźnie pokazywać, jakie plany co do platformy ma Elon Musk. Użytkownicy Twittera już od jakiegoś czasu skarżą się na pogarszający się poziom platformy. Co parę tygodni internet zalewają nieprzychylne opinie na temat nowej funkcji Twittera.  Tak naprawdę nigdy nie wiadomo na jaką szaloną nowość wpadnie multimiliarder.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły