timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Samsung po raz kolejny boryka się z problemem dotyczącym swoich urządzeń. Chociaż firma znana jest na całym świecie, a jej urządzenia od lat cieszą miliony ludzi, to okazuje się, że niespodziewany problem może szybko zakłócić sielankowy ład. Chodzi mianowicie o baterie telefonów. W ostatnim czasie coraz większa liczba twórców internetowych zaczęła skarżyć się na baterie smartfonów. Czy usterka może być oznaką nadchodzących kłopotów firmy?

Smartfony Samsung – Problem z puchnącą baterią

Informacje o podejrzanym zjawisku pojawiły się ostatnio na paru kanałach YouTube. Twórcy publikujący tam treści natrafili na nietypowy problem, dotyczący smartfonów. Jak wiadomo, testerzy technologii zwykle posiadają sporą kolekcję urządzeń, które recenzują i wykorzystują w swoich materiałach. Okazało się, że gdy jeden z nich chciał wykorzystać w filmie stare smartfony Samsunga, spotkał się z niemałym zdziwieniem.

W urządzeniach spuchła bateria. Nie chodzi oczywiście o wszystkie modele, ale znaczna część Samsungów skończyła właśnie w ten sposób. Usterka uniemożliwiała dalsze korzystanie ze smartfona oraz przyczyniła się do uszkodzenia obudowy telefonu. Co istotne, nie jest to wina złego przechowywania sprzętu. W smartfonach innych marek nie zaobserwowano tego problemu. Sytuacja robi się zatem nieciekawa.

Samsung już jakiś czas temu przekonał się, że zadbanie o sprawnie działającą baterię jest kluczowe. Pamiętamy przecież aferę dotyczącą wybuchających ogniw. Użytkownicy z całego świata skarżyli się na uszkodzenia, które występowały nawet przy normalnym korzystaniu z telefonu. Chociaż sprawa wyjaśniła się, to być może firma nie poradziła sobie do końca z problemem, a teraz powraca on w nieco zmienionej formie. Samsung - Gameby.pl

Smartfony Samsung – Czy powinniśmy zacząć się martwić?

Firma skontaktowała się z osobą, która jako pierwsza poinformowała o usterce na swoim kanale YouTube. Samsung chce przeprowadzić testy, które jak mają nadzieję, pozwolą znaleźć przyczynę problemu i pozwolą go wyeliminować. Samsung - Gameby.pl

Jeżeli sami posiadacie smartfon Samsunga, nie musicie się zbytnio obawiać. Puchnąca bateria występowała jedynie w urządzeniach, które wyłączone, długi czas przeleżały w szufladach recenzentów. Dotychczas nie pojawiła się jeszcze osoba, korzystająca z Samsunga na co dzień, która posiadałaby ten sam problem. Dziwi jednak fakt, że według zapewnień producenta, powinny one wystarczyć na aż 5 lat i dopiero po takim czasie zaleca się ich wymianę.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły