timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Zrobić coś Rach Ciach, to znaczy zrobić coś szybko i energicznie. Tylko… szybko i energicznie nie zawsze znaczy dobrze. Danie zrobione w 5 minut będzie zawsze smakować gorzej, niż danie zrobione w 15 minut.

A co zwykle wybieramy? Rosołek w 5 minut pełny chemii. To znaczy… ja tak mam. Dziś poszukamy tych, którzy pewną prostą czynność zrobią Rach ciach. Zagrajmy w Rach Ciach wydawnictwa Alexander.

Rach Ciach - GameBy.pl

Skrót zasad Rach Ciach!

Każdy z uczestników dostaje podstawę, słupek i 6 koralików. Lider wyciąga z talii kart pierwszy obrazek i na podstawie tego obrazka uczestnicy ścigają się w nawlekaniu słupka koralikami. W taki sposób, by zgadzał się kolorystycznie z obrazkiem.

Kto uważa, że skopiował całą kolorystykę z rysunku prawidłowo, uderza w dzwonek i zatrzymuje grę. Każda runda kończy się weryfikacją poprawnie ułożonych koralików, zapunktowaniu ich i przesunięciem pionka o tyle samo pól bliżej mety. Nie zapomnijmy o nagrodzie dla dzwoniącego, który za dzwonek dostaje dodatkowy punkt. Wygrywa pierwszy na polu META.

Rach Ciach - GameBy.pl

Ocena gry Rach Ciach

Graficznie jestem usatysfakcjonowany wyglądem, jak i jakością wykonania tego tytułu, widząc, jaki on jest tani. Tu biję brawa, bo zrobili ten tytuł tanio, ale nie zrobili z tego taniochy… oczywiście graficznie i jakościowo.

Rach Ciach - GameBy.pl

Przecież, to jest Speed Cups. SKANDAL! Otóż nie. Oni się tą grą zainspirowali i zrobili ją nieco lepiej, nieco bardziej sprawiedliwie. W Speed Cupsach wygrywa najszybszy i tylko on. Rach Ciach daje możliwość taką, by każdy mógł wygrać w większym lub mniejszym stopniu.

Tu nie ma tak, że jak jesteś zwinny w rękach, to jesteś pewniakiem w zwycięstwie. To jest wyścig w zadaniu i na planszy. Raz widziałem gracza, który na początku dostawał 1 punkt, ale z biegiem gry się rozkręcał i dość szybko wyprzedził lidera, tym samym przegrywając o jedno pole. Zabolało mnie to bardzo 🙂

Nie muszę Wam mówić, że ta gra jest prosta, bo w tłumaczeniu zasad widzicie, że oglądacie obrazek, układacie koraliki i dzwonicie dzwonkiem. Wyścig daje kolejną zaletę tej gry, emocje i brak downtime’u, bo każdy bierze udział w grze. To jest też szybka gra na 25 minut.

Rach Ciach - GameBy.pl

Co do poprawki? Chyba niewiele. Wszystko, czego oczekiwałem od gry familijnej, to dostałem i bawię się tym nieźle. Dobrze wygląda, jest dość wytrzymałe, fajna zabawa, niska cena. Mnie wystarczy na dobry tytuł familijny.

Na Koniec

Jeżeli poszukujecie szybkiej gry, która Was rozbawi swoimi dość prostymi zasadami, które w ferworze pośpiechu nie czynią z niej tak łatwej gry, to Rach Ciach powinien Was zainteresować ceną i odpowiednim wykonaniem gry. Mi się podoba, więc u mnie zasłuży na wysoką notę.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 7/10
    Grafika - 7/10
  • 6/10
    Pomysł - 6/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
6.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły