timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Razer zapowiedział nową przenośną konsolę. Trzeba przyznać, że jest to całkiem śmiały ruch. Rynek konsol od jakiegoś czasu jest dosyć zamknięty. Gracze mają już swoich ulubieńców, z których chętnie korzystają. Być może sytuacja zmieni się po premierze Razer Edge. Konsola prezentuje się bowiem na papierze całkiem przyzwoicie.

Razer Edge – Specyfikacja

Konsola wyposażona została w potężne podzespoły. Zaczynając od ekranu, jest to dotykowy AMOLED o przekątnej 6,8 cala. Obsługuje on odświeżanie 144 Hz i może pochwalić się rozdzielczością Full HD+. Procesor to Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1. Za grafikę jest za to odpowiedzialny układ Adreno. Można powiedzieć, że układ graficzny to jedna z największych wad urządzenia. U konkurencji możemy znaleźć lepsze jednostki.

Sprzęt ma być dostępny w dwóch wersjach. Ta droższa będzie wyposażona w 5G. Niestety najprawdopodobniej nie będzie ona dostępna w Polsce. Na pokładzie znajdzie się bateria o pojemności 5000 mAh, czyli całkiem spora jak na konsolę przenośną.

Dodatkowe bajery to między innymi bluetooth 5.2 oraz kamera 8 Mpix. Umieszczona z przodu urządzenia może być wykorzystywana oczywiście do robienia zdjęć, ale jej główne założenie to streamowanie twarzy podczas gry. Edge zaoferuje 8 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na gry. Razer Edge - Gameby.pl

Razer Edge – Czy potrzebujesz takiej konsoli?

Razer Edge nie prezentuje się źle. Ciężko powiedzieć, że sprzęt charakteryzuje się niewystarczającą specyfikacją, jeśli nie weźmiemy pod uwagę grafiki i pojemności dysku. Konkurencja stoi w tych obszarach na dużo wyższym poziomie. Producent jednak się tym nie przejmuje, reklamując swoje urządzenie jako konsolę do grania w chmurze.

Chociaż strumieniowanie gry w chmurze staje się coraz popularniejsze, to nie jest ono w stanie całkowicie wyprzeć klasycznej rozgrywki za pomocą jedynie własnej konsoli lub komputera. Do grania w chmurze wymagane jest bardzo dobre, stabilne połączenie internetowe, do którego niektórzy nie mają dostępu. Dodatkowo należy martwić się o koszty comiesięcznego abonamentu. Po prostu nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. Razer Edge - Gameby.pl

Wychodzi zatem na to, że również Razer Edge będzie nie dla wszystkich. Fani posiadania gier na własność, na swoim dysku chętniej skuszą się chociażby na Nintendo Switch. Zwolennicy grania w chmurze niekoniecznie wybiorą Edge, ze względu na to, że strumieniowanymi produkcjami mogą cieszyć się na telewizorze, laptopie, tablecie bądź smartfonie.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły